Naša U15-tka na 3.turnaji skupiny Stred v domácom bazéne

Zverenci Vladimíra Prelovského s jednou výhrou a dvoma prehrami

07.11.2021 18:31:02

V sobotu a v nedeľu bol v NCPV v Novákoch na programe v poradí 3.turnaj Národnej ligy U15 skupiny STRED, v ktorom si zverenci trénera Vladimíra Prelovského zahrali proti Topoľčanom, Žiline a proti Vrútkam.

V prvom sobotnom zápase proti topoľčianskej Pirani sme začali výborne a viedli sme 2:0 po góloch Korenačku, ale súper sa dotiahol na 2:2. 55 sekúnd pred sirénou sa presadil Lutring a poslal KVP do vedenia po prvej časti na 3:2. Aj druhá štvrtina nám vyšla, po dvoch góloch Besedu a jednom Korenačku sme už vyhrávali 6:2, no 11 sekúnd pred polčasom Piraňa znížila na polčasový stav 6:3. V tretej štvrtine sa blysol dva razy Korenačka a už to bolo 8:3, lenže ako sa neskôr ukázalo, bol to náš posledný gól v stretnutí. Topoľčany sériou štyroch gólov po sebe znížili do konca tejto časti hry na 8:7 a v poslednom dejstve vyrovnali a preklopili misky váh na svoju stranu a tento duel nakoniec ovládli vo svoj prospech tesne o gól 9:8.

PIRANA SC Topoľčany vs KVP Nováky 9:8 ( 2:3, 1:3, 4:2, 2:0 )

Góly: Korenačka 5, Beseda 2, Lutring 1

Priebeh zápasu: 0:2, 2:2, 2:6, 3:6, 3:8, 9:8

V druhom sobotnom zápase nastúpili naši mladí hráči proti žilinskému Nereusu s cieľom odčiniť zaváhanie, či výpadok z prvého stretnutia. Nakoniec sa nám to podarilo a proti súperovi sme si schuti zahrali a zastrieľali, celkovo sme skórovali 15x! Zápas sme začali výborne a póle Korenačku sme vyhrávali 1:0. Žilinčania síce vyrovnali na 1:1, ale Lutring rozhodol o našom tesnom vedení po prvej časti 2:1. Pri chuti hrajúci a strieľajúci Korenačka v druhom dejstve dal ďalší gól a upravil na 3:1, na čo súper reagoval gólom na 3:2, ale Beseda zvýšil na polčasový stav 4:2. Podobne ako v prvom a druhom dejstve, aj v tom treťom padli tri góly a štvrtina sa skončila 2:1 v náš prospech. Beseda a Velšic posunuli KVP do vedenia na 6:2, Piraňa znížila na trojgólový rozdiel. Posledná časť hry bola ako z partesu, naši mladí hráči boli jednoducho všade, bol ich plný bazén a súpera vôbec nešetrili. Dali spolu 9 gólov ! keď sa presadili dva razy Korenačka a po jednom góle dali Lutring, Šiatinský, Beseda, Štálnik, Medera, Šimkovič a Velšic a tak nakoniec KVP Nováky vyhral nad Nereus Žilina hladko 15:3.

KVP Nováky vs Nereus Žilina 15:3 ( 2:1, 2:1, 2:1, 9:0 )

Góly: Korenačka 4, Beseda 3, Velšic a Lutring po 2, Šimkovič, Medera, Štálnik a Blaho po 1

Priebeh zápasu: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 15:3

V treťom a poslednom zápase sme dnes nastúpili proti PVK Vrútky. V prvej štvrtine sme videli len jeden gól, ktorý rozhodol o tom, že túto časť hry sme prehrali tesne 0:1. V druhej štvrtine PVK po troch presných zásahoch už viedol 4:0, na čo sme reagovali gólom Mederu, ktorý znížil na polčasový stav 4:1. Gól v našej bráne v 27.sekunde tretieho dejstva znamenal vedenie Vrútok 5:1, ale chlapci zabojovali. Troma gólmi po sebe znížili na 4:5, keď sa presadil dva razy Šiatinský a raz Korenačka a takýto bol stav po troch štvrtinách. V poslednej časti sme dokonca po góloch Besedu a Korenačku išli do vedenia na 6:5, súper v presilovke vyrovnal na 6:6, Lutring oplatil rovnakou mincou v presilovke na 7:6. Dráma pokračovala ďalej, PVK dorovnal stav na 7:7, následne sa dostal do vedenia a posledný gól dal 25 sekúnd pred koncom stretnutia. Naši vodní pólisti tak nakoniec podľahli súperovi 7:9.

KVP Nováky vs PVK Vrútky 7:9 ( 0:1, 1:3, 3:1, 3:4 )

Góly: Korenačka a Šiatinský po 2, Medera, Beseda a Lutring po 1

Priebeh zápasu: 0:4, 1:4, 1:5, 6:5, 6:6, 7:6, 7:6

Naša víkendová zostava : 1 Kukučka, 3 Šimkovič, 4 Medera, 5 Beseda, 6 Korenačka, 7 Štálnik, 8 Velšic, 9 Blaho, 10 Šiatinský, 11 Lutring