Naši juniori v Košiciach s troma výhrami v Národnej lige

Tri zápasy, tri výhry a plný počet bodov. To je bilancia našich juniorov po tomto víkende v prvom turnaji Národnej ligy, ktorý sa hral v Košiciach.

06.03.2022 13:16:08

Tri zápasy a tri výhry majú na svojom konte naši juniori po tomto víkende v Národnej lige, ktorá sa prvým turnajom začala v Košiciach. Zverenci trénera Petra Nižného si poradili s KVP Kúpele Piešťany, ale aj s oboma košickými družtstvami, ako s ŠK Hornets, tak aj s ŠKP Modrí Draci. Pozrite si sumár našich zápasov.

V prvom zápase v Národnej lige juniorov naši mladí vodní pólisti vyhrali hladko v Košiciach nad KVP Kúpele Piešťany 23:5. V úvodnej časti hry sme vyhrávali 3:0, tú sme nakoniec vyhrali 5:1. Naše skóre narastalo aj v priebehu druhého dejstva, pridali sme ďalšie tri góly a už to bolo 8:1. V polčase svietil na ukazovateli stav 10:3. Zverenci trénera Petra Nižného v tretej štvrtine pridali ďalšie štyri góly a pred záverom viedli 14:5. Posledných osem minút sa premenilo v košickom bazéne na našu exhibíciu a súperovi sme dali 9 gólov, pričom sme ani raz neinkasovali a nakoniec sme zaknihovali úvodnú hladkú výhru 23:5. V druhom zápase si ŠK Hornets Košice v derby poradil s ŠKP Modrí Draci Košice 21:13.

KVP NOVÁKY vs KVP Kúpele Piešťany 23:5 ( 5:1, 5:2, 4:2, 9:0 )

Góly: Mihál 6, Tisaj 4, Štanga 3, Petráš, Berlanský a Iliaš po 2, Ravinger, Vajda, Kresťanko a Beseda po 1

Priebeh zápasu: 3:0, 3:1, 8:1, 8:3, 11:3, 11:4, 13:4, 13:5, 23:5

Zostava KVP Nováky: 1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Petráš, 4 Vajda, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Beseda, 8 Iliaš, 10 Štanga, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Vančo

Po hladkom víťazstve nad KVP Kúpele Piešťany 23:5 v prvom stretnutí Národnej ligy juniorov v Košiciach sme v sobotu večer nastúpili na reprízu finále Zimných majstrovstiev Slovenska, v ktorom sme si sily zmerali s ŠK Hornets Košice. V domácom bazéne zverenci trénera Petra Nižného boli úspešní a získali nakoniec zlato a v tomto zápase súperovi v Národnej lige nepovolili revanš. Na naše konto pribudla druhá výhra, sršňov sme v ich bazéne porazili o tri góly 9:6!

Po dvoch góloch Tisaja išli naši juniori do vedenia 2:0, súper následne z pokutového hodu znížil na 2:1. Na to však dokázal odpovedať Iliaš a znova sme viedli o dva góly 3:1. Štyri sekundy pred záverom sa domácim podarilo znížiť stav na 3:2. V druhej štvrtine Ravinger potešil našu lavičku gólom na 4:2 a potom si vzal strelecké slovo Tisaj, ktorý dal dva góly po sebe, jeden pritom z pokutového hodu a keďže súpera sme dokázali pokryť a gólovo sa nepresadil, po prvom polčase sme vyhrávali 6:2. V tretej osemminútovke Štanga využil presilovú hru a zvýšil naše vedenie na 7:2, na čo sršni reagovali tretím presným zásahom. 56 sekúnd pred klaksónom znova skóroval Tisaj a pred posledným dejstvom KVP viedol nad ŠK Hornets Košice 8:3. Do posledných ôsmich minút sme vstúpili výborne, nezastaviteľný Tisaj dal náš deviaty gól a svoj šiesty v zápase a už to bolo 9:3. Domácim hráčom sa podarilo v ďalšom priebehu streliť tri góly po sebe, z toho jeden z pokutového hodu a upravili nakoniec hrozivo vyzerajúci stav na konečný trojgólový rozdiel. KVP Nováky vyhral nad ŠK Hornets v jeho bazéne 9:6. Šesť gólov dal Tisaj, po jednom dali Ravinger, Iliaš a Štanga. V ďalšom zápase ŠKP Modrí Draci Košice porazil KVP Kúpele Piešťany 22:11.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 9:6 ( 3:2, 3:0, 2:1, 1:3 )

Góly: Tisaj 6, Ravinger, Iliaš a Štanga po 1

Priebeh zápasu: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 7:2, 7:3, 9:3, 9:6

Zostava KVP Nováky: 1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Petráš, 4 Vajda, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Beseda, 8 Iliaš, 10 Štanga, 11 Tisaj, 12 Mihál,13 Vančo

Po dvoch výhrach nad KVP Kúpele Piešťany a ŠK Hornets Košice v nedeľu dopoludnia naši juniori nastúpili na tretí zápas prvého turnaja v Národnej lige v Košiciach proti ŠKP Modrí Draci Košice. Naši vodní pólisti začali výborne a po štyroch minútach vyhrávali 4:0, neskôr 5:1 a prvú štvrtinu ukoristili vo svoj prospech výsledkom 6:2. V druhej osemminútovke po góloch Tisaja a Štangu to už bolo 8:2, súper po dvoch góloch korigoval na 8:4, ale polčasovú výsledkovú bodku dal 35 sekúnd pred koncom Štanga a KVP viedol nad súperom 9:4. V tretej štvrtine sa zverencom trénera Petra Nižného podarilo vstreliť tri góly po sebe, keď sa presadili Štanga, Berlanský a Mihál a KVP už viedol o osem gólov 12:4, pred posledným dejstvom naši hráči vyhrávali o sedem gólov 12:5, ten sme dostali 20 sekúnd pred koncom tretej štvrtiny. Posledná časť priniesla sedem gólov, z toho naši strelci sa činili 3x a tak nakoniec KVP Nováky vyhral nad ŠKP Modrí Draci Košice 6-gólovým rozdielom 15:9.

ŠKP Modrí Draci Košice vs KVP Nováky 9:15 ( 2:6, 2:3, 1:3, 4:3 )

Góly: Štanga a Tisaj po 4, Berlanský 3, Iliaš a Mihál po 2

Priebeh zápasu: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:8, 4:8, 4:12, 6:12, 6:13, 7:13, 7:14, 8:14, 8:15, 9:15

Zostava KVP Nováky: 1 Šimkovič, 3 Petráš, 4 Vajda, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Beseda, 8 Iliaš, 9 Ravinger, 10 Štanga, 12 Mihál, 13 Vančo, 14 Tisaj