Naši juniori vyhrali Zimné MSR v Novákoch bez straty bodu!

Zverenci trénera Petra Nižného vyhrali spoločnú časť Zimných MSR vo vodnom póle

22.11.2021 12:53:08

Juniori KVP Nováky sa stali celkovými víťazmi trojdňového vyvrcholenia Zimných majstrovstiev Slovenska vo vodnom póle, ktoré sa od piatka do nedele konali v našom NCVP. Rozhodla o tom výhra 12:10 v poslednom turnajovom zápase, v ktorom zverenci trénera Petra Nižného porazili v mimoriadne vyrovnanom a napínavom stretnutí odvekého rivala ŠK Hornets Košice.

Do spoločnej časti Zimných majstrovstiev Slovenska si naši mladí hráči priniesli z prvej fázy súťaže tri výhry a plný počet šiestich bodov. V prvom piatkovom zápase si poradili s KPŠ Nereus Žilina 30:4, v sobotu s ŠKP Modrí Draci Košice 13:6 a s ŠKP Košice 22:2 a v nedeľu do tretice uspeli s košickým tímom, tentoraz s ŠK Hornets 12:10. Sumár našich vystúpení od piatka do nedele.

V otváracom piatkovom zápase spoločnej časti Zimných majstrovstiev Slovenska naši juniori nastúpili proti žilinskému Nereusu. Schuti si zahrali a zastrieľali a nakoniec súpera porazili 30:4.

KPŠ Nereus Žilina vs KVP Nováky 4:30 ( 1:10, 1:5, 2:6, 0:9 )

Góly: Ravinger 8, Tisaj 6, Šimkovič 5, Vajda 4, Kresťanko a Berlanský po 3, Mihál 1

Zostava KVP Nováky: 1 Vančo, 2 Ravinger, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Vajda, 8 Šimkovič, 11 Tisaj, 12 Mihál

Ďalšie výsledky:

ŠKP Košice vs KVP Kúpele Piešťany 4:12 ( 0:3, 2:1, 1:4, 1:4 )
ŠKP Modrí Draci Košice vs PVK Vrútky 16:4 ( 5:1, 3:1, 4:1, 4:1 )
ŠK Hornets Košice vs Pirana SC Topoľčany 19:3 ( 8:1, 2:0, 4:0, 5:2 )

Zverenci trénera Petra Nižného si po piatkovej výhre so Žilinou poradili s ďalším súperom, tentoraz porazili ŠKP Modrí Draci Košice a keďže vyhral aj náš rival ŠK Hornets Košice, boli sme spoločne plece pri pleci s piatimi výhrami a desiatimi bodmi. Prvú štvrtinu sme vyhrali hladko 5:1, keď sa tri razy presadil strelecky Ravinger a raz Tisaj a Mihál. V druhej štvrtine strelecky uspeli Ravinger a Tisaj a po prvom polčase KVP viedol 7:4. Tretie dejstvo nám vyšlo výborne, dali sme súperovi tri góly Kresťankom, Ravingerom a Tisajom a pred poslednou štvrtinou to bolo už 10:4. V posledných ôsmich minútach sa do listiny strelcov zapísal dva razy po sebe Berlanský a naši chlapci vyhrávali už 12:4. V samom závere dal gól Vajda a tak nakoniec KVP vyhral nad ŠKP Modrí Draci Košice sedemgólovým rozdielom 13:6.

KVP Nováky – ŠKP Modrí Draci Košice 13:6 ( 5:1, 2:3, 3:0, 3:2 )

Góly: Ravinger 5, Tisaj 3,Berlanský 2, Kresťanko, Vajda a Mihál po 1

Naša zostava : 1 Šimkovič, 2 Ravinger, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Vajda, 8 Vančo, 11 Tisaj, 12 Mihál

PVK Vrútky – KPŠ Nereus Žilina 10:6 ( 4:0, 1:2, 2:2, 3:2 )
KVP Kúpele Piešťany – ŠK Hornets Košice 3:12 ( 0:4, 2:1, 0:3, 1:4 )
PIRANA SC Topoľčany – ŠKP Košice 9:6 ( 2.2, 3:1, 4:0, 0:3 )

Naši mladí hráči v sobotnom ďalšom stretnutí porazili ŠKP Košice hladko o 20 gólov 22:2. Prvú štvrtinu sme vyhrali 5:0, polčas 8:1. Strelecká kanonáda pokračovala aj v tretej štvrtine, v ktorej sme pridali šesť gólov a v poslednej ešte o dva viac. Celkovo sme nad súperom dominovali a upevnili sme si prvú pozíciu pred nedeľným vyvrcholením Zimných majstrovstiev Slovenska juniorov vo vodnom póle. Keďže sme mali lepšie skóre ako náš odveký rival, našim hráčom stačila v nedeľu v tomto zápase aj remíza na celkové prvenstvo na turnaji.

KVP Nováky vs ŠKP Košice 22:2 ( 5:0, 3:1, 6:0, 8:1 )

Góly: Ravinger a Šimkovič po 7, Tisaj 4, Vajda 2, Kresťanko a Mihál po 1

Naša zostava : 1 Vančo, 2 Ravinger, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Vajda, 8 Šimkovič, 11 Tisaj, 12 Mihál

PVK Vrútky vs ŠK Hornets Košice 6:19 ( 0:4, 3:3, 2:7, 1:5 )
KVP Kúpele Piešťany vs KPŠ Nereus Žilina 20:1 ( 5:0, 3:1, 6:0, 6:0 )
Pirana SC Topoľčany vs ŠKP Modrí Draci Košice 4:17 ( 1:6, 2:2, 1:5, 0:4 )

V poslednom nervydrásajúcom zápase Zimných majstrovstiev Slovenska vo vodnom póle juniorov vyhrali zverenci trénera Petra Nižného nad ŠK Hornets Košice 12:10.

Našich osem statočných začalo rozhodujúci zápas o prvenstvo výborne a po využitej presilovke Kresťankom sme išli do vedenia 1:0. V ďalšej fáze duelu sa viac vylučovalo ako hralo, no druhý gól Ravingerom sme 40 sekúnd pred klaksónom dali my a viedli sme 2:0. Súperovi sa po vylúčení Mihála podarilo znížiť a tak po prvej štvrtine vyhrávali naši hráči tesne 2:1. V druhej štvrtine sa po góle sršňov na 2:2 začínalo odznova. Ravinger b končiacej sa presilovke napriahol a znova poslal KVP do vedenia na 3:2. Súper však oplatil rovnakou mincou a v presilovke vyrovnal na 3:3. A znova prišla na rad presilovka a v nej Vajda dal náš štvrtý gól na 4:3, na ktorý o necelú minútu reagoval Ravinger a už sme viedli 5:3. Hornets znížil na 5:4, no krátko po uplynutí presilovky 66 sekúnd pred polčasovou prestávkou Tisaj skóroval a po prvom polčase KVP viedol 6:4. Podobne ako vedenie 2:0 v náš prospech, ale aj vedenie 6:4 húževnatý súper dotiahol na 6:6. Niečo viac ako štyri minúty pred koncom tretej štvrtiny Ravinger dal náš siedmy gól -7:6. Situácia sa však začala obracať, ŠK Hornets najprv vyrovnal na 7:7 a potom pridal ďalšie dva góly a dostal sa do vedenia na 9:7. 11 sekúnd pred koncom tejto časti Tisaj gólom na 9:8 zavelil k útoku. A ten nám v posledných ôsmich minútach vyšiel, Tisaj vyrovnal na 9:9 a niečo viac ako 5 minút pred koncom dal náš 10-ty gól. Dráma pokračovala ďalej, súper vyrovnal na 10:10 a do konca zostávalo niečo viac ako tri minúty. Počas nich skórovali už len naši vodní pólisti. O slovo sa prihlásil Mihál, ktorý nás najprv poslal do vedenia na 11:10 a krátko po uplynutí výhody našej presilovky sa pridal aj svoj druhý gól v zápase, čím stanovil konečný výsledok na 12:10 pre KVP Nováky. Bolo to pekné a dramatické vyvrcholenie Zimných majstrovstiev Slovenska v NCVP v Novákoch.

ŠK Hornets Košice vs KVP Nováky 10:12 ( 1:2, 3:4, 5:2, 1:4 )

Góly; Ravinger a Tisaj po 4, Mihál 2, Kresťanko a Vajda po 1

Priebeh zápasu: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6, 6:6, 6:7, 9:7, 9:10, 10:10, 10:12

Zostava KVP Nováky: 1 Šimkovič, 2 Ravinger, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Vajda, 8 Vančo, 11 Tisaj, 12 Mihál