Nová vodnopólová sezóna 2023/2024 klope na dvere

Na slovíčko s manažérom KVP Nováky Michalom GOGOLOM pred začiatkom novej sezóny!

18.09.2023 11:34:46

Nová vodnopólová sezóna 2023/2024 u nás klope na dvere a je čas na to, aby sme sa aspoň na pár minút spoločne obhliadli za tou minulou a zhodnotili ju s našim manažérom Michalom Gogolom. Koniec-koncov výkladná skriňa nášho klubu, náš A tím odohral v domácej Extralige, v pohárových súťažiach LEN-u, v Nordic League a vo Waterpolo Tour Series naozaj obdivuhodnú porciu zápasov a s výsledkami, ktoré potešili na Hornej Nitre a na Slovensku nejedného fanúšika vodného póla. Získali sme 17-ty extraligový titul a navyše bez straty čo i len jedného bodu a potvrdili sme jednoznačnú a jasnú dominanciu značky KVP Nováky v našich vodách. S jedlom rástla chuť aj v zahraničných súťažiach, v LEN-e sme sa po dlhých rokoch objavili v spoločnom, či kombinovanom tíme s košickými sršňami.  V ďalšej zo súťaží, ktorou bola Nordic Waterpolo League sa nám podarilo titul obhájiť a v domácom bazéne vo výborných zápasoch sme sa tešili z ďalších pekných výsledkov a cenná trofej zostala doma. Novou súťažou na vodnopólovej mape bola Waterpolo Tour Series, ktorej sa okrem nášho klubu zúčastnila aj česká reprezentácia mužov, litovský EVK Žaibas Vilnius, ukrajinský tím Dynamo Ľvov, poľský výber Polonia Bytom a Lodž a v závere si na ňom zahrala aj naša mužská reprezentácia. Dokonca sa tri turnaje hrali v našom NCVP, ktoré organizovali najprv Česi, potom Ukrajinci a nakoniec aj my. Nedalo nám teda neopýtať sa nášho manažéra, či budeme v klube pokračovať takýmto tempom, alebo pre túto sezónu trošku ,,uberieme z tempa?" :,, Kdeže, nič sa uberať nebude , ideme na 110% aj tejto sezóne, " vyhŕkol zo seba Michal a my sa teda môžeme tešiť znova na bohatý a výdatný kolotoč zápasov pod značkou KVP Nováky v jednotlivých kategóriách.  Zaujímalo nás tiež ako to aktuálne vyzerá v otázke hráčskeho kádra? V ňom sa pravidelne objavovali naše stálice, ktoré boli doplnené o mladých hráčov, pre ktorých to bol isto zážitok zahrať si v čiapočke KVP Nováky. Motivácia ako hrom aj pre ostatných mladých vodných pólistov snažiť sa a makať a mať možnosť ukázať sa naplno. Bude sa kolektív rozširovať o nejaké domáce, či zahraničné mená? Zostane trénerom A- tímu Peter Nižný?: ,,Peter Nižný zostáva hlavným trénerom. Jeho práca prináša výsledky a tým, že dokáže usmerňovať a školiť aj ostatných trénerov v klube ( hlavne mládeže ), je dôležitou súčasťou tohto celého " cirkusu ". Čo sa týka hráčskeho kádra na novú sezónu, nastali nejaké zmeny. Alexander Ravinger odišiel do Belgicka. Prídu mladí hráči, Filip Dittmer z Olomouca ( 2006 ) a Jack Fodor z austrálskeho Brisbane ( 2004 ). Do mužstva sa postupne zapracovávajú mladí odchovanci  ( Jurko Korenačka, Adam Beseda a ďalší ) a " starí matadori " ako Jarko Stehlík, Ičino Cagalinec, Miško Türk zostávajú neoddeliteľnou súčasťou aj pre ďalšiu sezónu. A áno, Jurko Zaťovič pokračuje tiež, " prezradil nám Michal so svojim typickým úsmevom. Aj to je dôkaz toho, že u nás sa počas leta pracovalo na tom, aby sme nohu z plynu nespustili, ba naopak.  Laťka pred novou sezónou je nasadená naozaj vysoko. Môžeme fanúšikom vodného póla povedať, kde a v ktorej súťaži sa náš A tím objaví a aj ostatné kategórie? :,,Áno, budú to súťaže Slovenský pohár, Slovenská Extraliga, Waterpolo Tour Series, LEN Challenger Cup. V sezóne 2023/2024 plánujeme hrať Slovenský pohár a Extraligu mužov, Zimné Majstrovstvá - U20 , U17 , U15 , U13, ďalej Letné Majstrovstvá ( oblastné súťaže ) - U17 , U15 , U13 a Národnú ligu - U15 a U13. Otáznik visí nad NL U20 a U17. Tým sa zaoberáme v týchto dňoch." Parádnu sezónu 2022/2023 máme v našom klube úspešne za sebou, naše jednotlivé kategórie, ktoré sme postavili sa môžu pochváliť ziskom zlatých medailí a pred nami sú nepochybne ďalšie výzvy. A čo dodať na záver?: ,,Rozhovor bol hlavne o tíme mužov. Naša pozornosť sa venuje však prioritne na prácu s deťmi a mládežou. Takže aj tým sa budeme snažiť zabezpečiť taký program, aby mali čo robiť." Prvá výzva je pre nami už tento víkend, pretože na programe je ďalší ročník Slovenského pohára vo vodnom póle mužov a v skupine A, ktorá sa bude hrať v našom NCVP si okrem zverencov trénera Petra Nižného zahrá aj ŠK Hornets Košice a PVK Vrútky a u nás sa bude hrať v nedeľu finále a duel o tretie miesto. O tom si povieme viac v ďalšom článku.Späť na zoznam aktualít
pewag slovakia s.r.o.
ChemMix
PAUL LANGE OSLANY s. r. o.
PATÁK TRANSPORT & SPEDITION s.r.o.
Flashscore.sk: futbal - live výsledky a futbal livescore
Mesto Nováky
KIABA SPEDITION
Auto AKR Elektra
Národné centrum vodného póla Nováky
Digitech
Novaky.COM
BoGo bus s.r.o.
MERIDIANA