Obhajca titulu v medzinárodnej vodnopólovej súťaži Nordic league s jasným postupom do - Final 8!

V posledný májový víkend sa v našom NCVP uskutoční záverečný turnaj tohtoročnej Final 8 v Nordic league aj s obhajcom KVP Nováky!

20.03.2023 15:00:24

Tri výhry a plný počet bodov a postup z prvého miesta skupiny E turnaja v medzinárodnej súťaži Nordic league, ktorú sme v uplynulej sezóne vyhrali. To je jasná a stručná vizitka víkendových zápasov našich majstrov v novíckom NCVP. Českú Kometu Brno porazili naši vodní pólisti 11:4, v slovenskom derby zdolali ŠKP Modrí Draci Košice 15:10 a fínske Cetus Espoo nakoniec 13:9. Finálová osmička sa hrá v našom bazéne v posledný májový víkend a tak sa fanúšik dobrého vodného póla má na čo tešiť.

V úvodnom skupinovom zápase v Nordic Water Polo League vyhrali obhajcovia titulu nad českou Kometou Brno v našom NCVP o sedem gólov 11:4!

Do zápasu sme vstúpili jasne a s prevahou a prvú štvrtinu vyhrali zverenci trénera Petra Nižného hladko 5:0, keď sa dva razy presadil Ravinger a po góle dali Zaťovič, z pokutového hodu Bielik a Marco Mihál. Súperovi sa podarilo znížiť na 5:1, ale z pokutového hodu Korenačka upravil na 6:1 a 13 sekúnd pred polčasovou prestávkou dala Kometa druhý gól a znížila na 6:2. V tretej štvrtine Berlanský dal náš siedmy gól, na ktorý v presilovke súper odpovedal - 7:3, ale Mihál a Ravinger poslali KVP do vedenia na 9:3. A to bol stav, ktorý svietil na tabuli v NCVP pred poslednou štvrtinou. V posledných ôsmich minútach z pokutového hodu Berlanský pridal náš 10-ty gól a 88 sekúnd pred koncom stretnutia Ravinger, ktorý gólový film tohto zápasu začal, ho aj svojim štvrtým gólom ukončil.

KVP NOVÁKY vs Kometa Brno 11:4 ( 5:0, 1:2, 3:1, 2:1 )

Góly: Ravinger 4, Mihál a Berlanský po 2, Zaťovič, Bielik a Korenačka po 1

Zostava KVP Nováky:

1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Beseda, 5 Tisaj, 6 Berlanský, 7 Iliaš, 8 Bielik, 9 Štanga, 10 Kováčik, 11 Korenačka,12 Mihál, 13 Turk, 14 Vajda

Po výhre v úvodnom zápase skupiny E sme nastúpili v sobotu večer v slovenskom derby proti ŠKP Modrí Draci Košice. V priebehu prvej štvrtiny vyhrával náš obhajca titulu v tejto súťaži hladko 5:0, gól súpera tri sekundy pred sirénou znamenal zníženie stavu na 5:1. V druhej štvrtine premenil Tomáš Bielik pokutový hod a upravil na 6:1, na druhý gól reagoval premeneným pokutovým hodom Juraj Zaťovič a KVP viedol 7:2. Podobne ako v závere prvej štvrtiny, aj v závere druhej sa podarilo Modrým Drakom skórovať a upravili stav na 7:3. V tretej osemminútovke padli znova po dva góly na oboch stranách, Juraj Zaťovič v presilovke upravil na 8:4 a Beseda na 9:5 v závere. Najdivokejšia bola posledná štvrtina, ktorú naši chlapci vyhrali 6:5 a padlo v nej 11 gólov. Mihál a Berlanský posunuli náš tím do vedenia na 11:5, na šiesty gól v našej sieti odpovedal Berlanský gólom na 12:6, 13-ty gól dal Bielik, 14-ty Zaťovič a my sme už vyhrávali 14:7. 109 sekúnd pred koncom stretnutia pridal náš 15-ty presný zásah Vajda a už to bolo 15:8. Posledné slovo patrilo súperovi, ktorý dvoma gólmi po sebe korigoval na konečných 15:10.

KVP NOVÁKY vs ŠKP Modrí Draci Košice 15:10 ( 5:1, 2:2, 2:2, 6:5 )

Góly: Zaťovič, Berlanský a Bielik po 3, Mihál 2, Ravinger, Beseda, Kováčik a Vajda po 1

Skupinu E v našom Národné Centrum Vodného Póla v Nordic Water Polo League naši obhajcovia zvládli bez väčších problémov a do FINAL 8, ktoré sa bude hrať koncom mája u nás, postúpili z prvého miesta!

Prvú štvrtinu zverenci trénera Petra Nižného vyhrali tesne 3:2, keď išli do vedenia po presnom zásahu Berlanského. V ďalšom priebehu sme trošku zaspali, čo húževnatý súper využil a dvoma gólmi po sebe sa dostal do vedenia na 2:1. V poslednej minúte sa podarilo KVP otočiť výsledok duelu, najprv na 2:2 vyrovnával Berlanský a tretí gól dal Zaťovič a tak sme toto dejstvo tesne ovládli. V druhej štvrtine strelci pridali ,, útočný plyn" a výsledok bolo sedem gólov, naši chlapci skórovali 5x. Po góloch Bielika, Berlanského a Vajdu sme sa dostali do vedenia na 6:2, Fíni znížili, ale Mihál dvoma gólmi poslal KVP do vedenia na 8:3. Sedem sekúnd pred polčasovou prestávnou znížili hráči Espoo na 7:4. Strelci na oboch stranách vypustili pred záverom paru v tretej osemminútovke, videli sme iba jeden gól a ten sa podarilo dať tímu Cetus Espoo a pred poslednou časťou to bolo 8:5. V závere sa vrece s gólmi roztrhlo, padlo 9 gólov, naši hráči túto časť vyhrali 5:4. Náš deviaty gól dal Mihál, Bielik upravil na 10:6 a hneď na 11:7 a od tohoto momentu sme dali ďalšie dva góly Bielikom a Vajdom a už to bolo 13:7. V posledných necelých dvoch minútach skóroval náš súper dva razy a už len korigoval výsledok na konečných 13:9.

KVP NOVÁKY vs Cetus Espoo 13:9 ( 3:2, 5:2, 0:1, 5:4 )

Góly: Bielik 4, Berlanský a Mihál po 3, Vajda 2, Zaťovič 1

1 Adam Šimkovič, 2 Aleksander Ravinger, 3 Juraj Zaťovič, 4 Adam Beseda, 5 Patrik Tisaj, 6 Adam Berlanský, 7 Benjamín Iliaš, 8 Tomáš Bielik, 9 Simon Štanga, 10 Andrej Kováčik, 11 Juraj Korenačka, 12 Marco Mihál, 13 Michal Turk, 14 Lukáš Vajda