Po druhom turnaji v medzinárodnej vodnopólovej súťaži Waterpolo Series Tour 2022/2023 v litovskom Vilniuse

Peter Nižný pracuje na svojej postave, mužstvo trénersky viedol Michal Gogola!

25.01.2023 16:57:33

Druhý turnaj novovzniknutej medzinárodnej vodnopólovej súťaže pod názvom Waterpolo Series Tour 2022/2023, ktorý sa konal v hlavnom meste Litvy vo Vilniuse je úspešne za nami. 16-násobný vodnopólový majster Slovenska KVP Nováky počas ďalšej porcie piatich zápasov štyri razy dominoval a raz ťahal za kratší koniec a to proti domácemu EVK Žaibas. Súboje s týmto súperom sú vždy pre divákov veľkým lákadlom a ani tentoraz tomu nebolo inak. Zverenci trénera Michala Gogolu v ňom však nakoniec prehrali 5:10 a sú v tesnom závese vedúceho tímu súťaže EVK. Po dvoch turnajoch má litovský tím na konte z 10-tich zápasov 28 bodov za 9 výhier a jednu remízu, náš klub z 10-tich duelov 8x vyhral a raz remizoval a raz prehral a dýcha EVK na chrbát s 25-timi bodmi. Len doplňme, že v Novákoch na prvom turnaji, ktorý organizovala česká reprezentácia sa zrodila remíza 11:11. Po návrate domov sme sa nášho trénera, ktorým na tomto turnaji bol Michal Gogola opýtali, aký to bol turnaj z nášho pohľadu?

Pán tréner, ocitli ste sa po istom čase v úlohe hlavného trénera nášho tímu, pričom Peter Nižný musel do vody. Ako ste sa cítili v tejto pozícii?

,,To že som bol na tomto turnaji trénerom vzišlo z toho, že Peťo Nižný si chcel zahrať, tak sme to vyriešili takto.Trénerom nášho A mužstva zostáva aj naďalej Peťo."

Na tomto turnaji v litovskom Vilniuse sme mali zaujímavú ,,zmes " hráčov. Vo vode sa objavovali starí harcovníci ako Juraj Zaťovič, či Peter Nižný, ale v zostave boli aj mladíci ako Samo Beseda, ktorý proti Česku dokonca skóroval, či Adam Beseda a Daniel Dobiš. Ako si mladí hráči počínali proti súperom?

,, Juraj Zaťovič je stabilná súčasť tímu, dovolím si povedať, že v súčasnosti - nepostrádateľná súčasť tímu. Ako som už povedal, Peťo si chcel zahrať, spraviť niečo pre svoju postavu:) Mladí hráči ako Adam a Dano chodievajú už dlhšie s A - tímom. Nominácia Sama Besedu je výsledok "motivačného programu", ktorý sme spustili. Jeden z mladých hráčov bude počas trvania WP Tour Series 2022/2023 súčasťou A - mužstva, za odmenu a za nasadenie v tréningoch, či zápasoch."

Za nami sú dva turnaje tejto novovytvorenej súťaže a vyzerá to tak, že opraty a smerovanie už od začiatku chytia pevne do svojich rúk KVP Nováky a EVK Žaibas Vilnius. Zápasy týchto dvoch súperov prinášajú množstvo zaujímavých momentov. Ako na vás hráči EVK pôsobia?

,, Žaibas Vilnius je profesionálny tím, v tejto súťaži má jednoznačne navrch nad každým. My sme s nimi doma remizovali 11:11 ale treba povedať že hrali v našej čiapočke Maroš Tkáč a Samo Baláž, čím sme boli v konečnom dôsledku posilnení. Zápas vo Vilniuse bol z našej strany veľmi bojovný, hlavne v 2. polovici zápasu bolo vidieť tréningové resty."

Máme za sebou síce len dva turnaje, tretí v poľskej Lodži klope na dvere už budúci týždeň, ale nedá nám neopýtať sa, plní účasť v tejto súťaži Vaše očakávania?

,, Súťaž je organizovaná za účelom medzinárodnej konfrontácie, ktorú považujeme za nenahraditeľnú. Taktiež má plniť motivačný charakter pre mladých hráčov. Máme za sebou spomínané dva turnaje a jednoznačne môžeme konštatovať, že sme spokojní a veríme, že to prinesie svoje ovocie."

V rýchlom slede sa od piatka do nedele na budúci týždeň odohrá avizovaný tretí turnaj. Čo môžeme od nášho mužstva očakávať?

,, Stále nemáme napustený bazén v NCVP, takže sme radi, že ďalší turnaj je už o dva týždne. Bude to pre nás dobrý tréning a výborná príprava na domácu Extraligu."

Vyzerá to tak, že ďalšie dni budú nabité zápasmi a program bude riadne nahustený, ako to vnímate?

,, Presne tak, program KVP Nováky vo všetkých kategóriách je nahustený a tým, že sa rozbehnú súťaže na Slovensku, bude to náročné, ale sme na to pripravení."Späť na zoznam aktualít
pewag slovakia s.r.o.
ChemMix
PAUL LANGE OSLANY s. r. o.
PATÁK TRANSPORT & SPEDITION s.r.o.
Flashscore.sk: futbal - live výsledky a futbal livescore
Mesto Nováky
KIABA SPEDITION
Auto AKR Elektra
Národné centrum vodného póla Nováky
Digitech
Novaky.COM
BoGo bus s.r.o.
MERIDIANA