Po polovici základnej časti Extraligy mužov vo vodnom póle na čele bez straty kvetinky KVP Nováky!

Polovica súťaže v novej sezóne u mužov je za nami, na čele 16-násobný majster Slovenska

06.03.2023 12:16:40

V Extralige mužov v sobotu podvečer naši chlapci v šlágri kola porazili minuloročného vicemajstra Sláviu UK Bratislava 5-gólovým rozdielom 9:4 a po troch zápasoch sme mali na konte plný počet bodov! V nedeľu znova v domácom bazéne bola našim súperom tím KVP Kúpele Piešťany.

KVP NOVÁKY vs Slávia UK Bratislava 9:4 ( 2:1, 3:1, 2:0, 2:2 )

Góly: Zaťovič 3, Ravinger a Kováčik po 2, Tisaj a Mihál po 1
Šláger piateho kola sme odštartovali úspešnou presilovkou a gólom Ravingera, po ktorom sme vyhrávali 1:0, potom Mihál pridal náš druhý presný zásah a už to bolo 2:0. Do konca prvého dejstva sa Slávii podarilo výsledok znížiť a po prvej štvrtine bol stav 2:1. Hosťom sa podarilo v druhej osemminútovke vyrovnať na 2:2, ale naši strelci odpovedali tri razy gólovo - dva razy Zaťovič a raz Tisaj a tak sme prvý polčas vyhrali o tri góly 5:2. V tretej štvrtine sme pridali dva góly zásluhou Zaťoviča a Kováčika a na ukazovateli skóre svietil stav pred poslednou časťou 7:2. Po Kováčikovom góle v závere zápasu KVP Nováky viedol 8:2, na tretí gól v našej sieti reagoval Ravinger deviatym presným zásahom - 9:3. Posledné slovo si vzali hostia a po využitej presilovke korigovali stav na konečných 9:4.

Zostava KVP Nováky:

1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Beseda, 5 Vajda, 6 Berlanský, 8 Iliaš, 9 Štanga, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Turk

V šiestom nedeľnom kole Extraligy vodných pólistov naši chlapci po výhre nad Sláviou UK Bratislava 9:4 porazili KVP Kúpele Piešťany 13:8 a po štyroch zápasoch majú na konte plný počet ôsmich bodov. Dohrávka prvého kola zápasu KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice je na programe v našom bazéne v sobotu 11.marca 2023 od 11,00 hod.

KVP NOVÁKY vs KVP Kúpele Piešťany 13:8 (3:3,4:2,6:1,0:2)

Góly: Ravinger a Mihál po 3, Zaťovič a Berlanský po 2, Iliaš, Štanga a Tisaj po 1

V úvode išli síce hostia do vedenia po premenenom pokutovom hode, ale krátko na to v presilovke vyrovnal Ravinger na 1:1. Súper oplácal o minútku na to rovnakou mincou a v presilovke dal svoj druhý gól - 1:2. V ďalšom priebehu po góloch Berlanského a Mihála sa naši vodní pólisti dostali do vedenia na 3:2, avšak 51 sekúnd pred koncom Piešťany vyrovnali na 3:3. Podobne ako v prvej štvrtine, aj v druhej padlo spolu šesť gólov. Po využitej penalte Tisajom to bolo 4:3 a následne sa o góly prihlásili Iliaš a Mihál a ocitli sme sa vo vedení 6:3. Piešťanom sa podarilo po dvoch góloch po sebe znížiť na 6:5, z pokutového hodu Berlanský zaistil našim hráčom dvojgólové vedenie na 7:5. V tretej osemminútovke sa našim strelcom podarilo skórovať 6x! Iliaš a Ravinger posunuli zverencov trénera Petra Nižného do vedenia na 9:5, Piešťany po góle na 9:6 inkasovali štyri góly po sebe keď uspeli dva razy Zaťovič a raz Ravinger a Mihál a pred záverom to už bolo 13:6. Posledná štvrtina vyšla lepšie hosťom, ktorí po dvoch góloch upravili skóre na konečných 13:8.

1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Beseda, 5 Vajda, 6 Berlanský, 7 Šiatinský, 8 Iliaš, 9 Štanga, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Turk