Po prvom turnaji nového ročníka medzinárodnej súťaže Water polo Tour Series 2023/2024

15-zápasová porcia pútavých duelov je od piatka do nedele za nami, po prvej časti na čele obhajca prvenstva, náš KVP Nováky zatiaľ na 3.mieste

17.10.2023 11:58:33

Ďalší ročník medzinárodného vodnopólového turnaja mužov pod názvom Waterpolo Tour Series sa začal v našom NCVP už v piatok a do nedele ponúkol 15 zaujímavých zápasov a tak si fanúšik mohol isto prísť na svoje. V hre boli naši muži pod vedením trénera Petra Nižného ako aj výber mužskej reprezentácie s trénerskou dvojicou Roman Poláčik a Karol Bačo mladší. V Novákoch si zahrali aj českí majstri zo Strakoníc, ktorí tento turnaj organizovali, ale aj víťaz predchádzajúceho ročníka litovský EVK Žaibas Vilnius. Nechýbal ukrajinský D.Ľvov a poľský Polonia Bytom. Ako vyzerali jednotlivé zápasy?

Piatok, 13.10.2023

KVP Nováky vs Česká republika ( AJ VP Strakonice ) 18:4 ( 5:1, 4:0, 4:1, 5:2 )

Góly: Dittmer a Štanga po 3, Stehlík, Berlanský, Hrivnák, Kováčik, Tisaj a Mihál po 2

Do nového ročníka WTS 2023 vstúpili naši hráči jasne a razantne a majstra zo Strakoníc, ktorí na tomto turnaji zastupoval výber Českej reprezentácie porazili hladko 18:4, keď počas celého zápasu sme mali hru pod kontrolou a boli sme jednoznačne lepší, čo sa nakoniec odzrkadlilo na celkovom skóre.

Zostava KVP Nováky:

1 Šimkovič, 2 Beseda, 3 Dittmer, 4 Dobiš, 5 Stehlík, 6 Berlanský, 7 Štanga, 8 Iliaš, 9 Hrivnák, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Turk

Dynamo Ľvov vs Slovensko 8:6 ( 1:0, 2:2, 2:1, 3:3 )

Góly: T.Bačo a S.Baláž po 2, Mrázik a D.Bačo po 1

Zostava Slovensko:

WTS Polonia Bytom vs EVK Žaibas Vilnius 3:17 ( 1:2, 0:6, 0:4, 2:5 )

KVP NOVÁKY vs D.Ľvov 9:10 ( 3:0, 3:4, 2:3, 1:3 )

Góly: Kováčik a Mihál po 2, Stehlík, Berlanský, Iliaš, Hrivnák a Tisaj po 1

Po hladkej výhre nad majstrom z Českej republiky 18:4 nastúpli naši muži v druhom piatkovom zápase proti ukrajinskému tímu z Ľvova. Začali sme výborne a prvú štvrtinu sme vyhrali 3:0, dokonca v druhej časti sme viedli už 6:1, no nepríjemný súper korigoval na polčasový stav 6:4. V priebehu tretej časti hry sme inkasovali ďalšie tri presné zásahy a zo 6:1 to bolo razom 6:7 v náš neprospech.Našťastie po góle Kováčika sme po troch častiach viedli 8:7. Vstup do posledných ôsmich minút nám nevyšiel a po dvoch góloch v našej bráne to bolo 8:9. V presilovke Berlanský vyrovnal na 9:9, ale posledné slovo v zápase mali hostia, ktorí tri sekundy pred koncom v presilovke dali víťazný gól.

1 Šimkovič, 2 Beseda, 3 Dittmer, 4 Dobiš, 5 Stehlík, 6 Berlanský, 8 Iliaš, 9 Hrivnák, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Turk, 14 Cagalinec

Slovensko vs WTS Polonia Bytom 17:7 ( 4:2, 3:1, 5:2, 5:2 )

Góly: S.Baláž 8, Cebo, T.Bačo a Wawrek po 2, Binar, Pruška a Zbojovský po 1

V druhom piatkovom zápase mladý výber reprezentantov si chuť napravil 10-gólovou výhrou nad poľským zástupcom z Bytom, nad ktorým vyhral 17:7. Strelecky sa blysol náš kapitán Samuel Baláž, ktorý dal v stretnutí 8 gólov, po dva góly dali Cebo, Tomáš Bačo a Wawrek.

1 Porubský, 2 Binar, 3 M.Kleščinský, 4 Cebo, 5 Mrázik, 6 T.Bačo, 7 Pruška, 8 D.Bačo, 9 Wawrek, 10 Zbojovský, 11 Hrnko, 12 S.Baláž, 13 Balogh, 14 Štanga

Česká republika (AJ VP Strakonice ) vs EVK Žaibas Vilnius 7:17 ( 2:4, 2:4, 2:6, 1:3 )

Sobota, 14.10.2023

WTS Polonia Bytom vs KVP NOVÁKY 5:18 ( 0.7, 2:1, 1:5, 2:5 )

Góly: Cagalinec 4, Dittmer a Berlanský po 3, Tisaj a Mihál po 2, Dobiš, Iliaš, Hrivnák a Kováčik po 1

Podobne ako v prvom zápase úvodného súťažného dňa, aj do druhého vstúpil KVP Nováky hladkou výhrou. V sobotu ráno sme 13-gólovým rozdielom porazili súpera z Poľska a zaznamenali sme na turnaji druhú výhru.Zápas bol jasne v našej réžii, keď pevný základ sme položili v prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali 7:0.A aj keď v druhej sme dali len jeden gól a Polonia túto časť vyhrala 2:1, v tretej a štvrtej štvrtine sme dali spolu 10 presných zásahov a dobre sme sa naladili pred našim štvrtým zápasom.

D.Ľvov vs Česká republika ( AJ VP Strakonice ) 15:6 ( 5:1, 1:2, 4:1, 5:2 )

EVK Žaibas Vilnius vs Slovensko 15:6 ( 5:1, 3:1, 3:2, 4:2 )

Góly: S.Baláž 3, Štanga 2, Binar 1

1 Porubský, 2 Binar, 3 M.Kleščinský, 4 Šiagi, 5 Mrázik, 6 T.Bačo, 7 Pruška, 8 D.Bačo, 9 Wawrek, 10 Zbojovský, 11 Hrnko, 12 S.Baláž, 13 Balogh, 14 Štanga

Dobrá škola pre našich mladých vodných pólistov proti víťazovi prvého ročníka WTS a litovskému EVK Žaibas Vilnius. Ten vyhral prvú časť 5:1, polčas 8:2, po troch častiach to bolo už o sedem gólov 11:4, nakoniec tento duel vyhral litovský pohárový zástupca o 9 gólov. Dobré a cenné skúsenosti pre nás do ďalšieho obdobia.

D. Ľvov vs Polonia Bytom 21:7 ( 5:0, 3:1, 7:4, 6:2 )

Slovensko vs Česká republika (AJ VP Strakonice ) 6:5 ( 1:0, 3:0, 0:3, 2:2 )

Góly: S.Baláž 4, T.Bačo a Hrnko po 1

Zápas začali naši reprezentanti výborne a po góle Tomáš Bača sme vyhrali prvú časť futbalovo 1:0. V druhej osemminútovke sme pridali ďalšie tri góly, keď sa presadili dva razy Samo Baláž a v presilovke raz Hrnko. Polčas sme ovládli 4:0. V tretej štvrtine sme však zaspali a výsledkom boli tri góly v našej sieti, po ktorých súper korigoval v presilovke a z pokutového hodu na 4:2, tretí gól sme dostali 14 sekúnd pred klaksónom v rovnovážnom stave. V poslednej štvrtine dokonca český majster zo Strakoníc vyrovnal na 4:4 a začínalo sa odznova. Potom prišli dve pekné chvíle nášho kapitána Sama Baláža, ktorý poslal náš výber do vedenia na 6:4, súper korigoval na 6:5 niečo viac ako dve minúty pred koncom ale viac sa už v zápase gólovo neudialo.

KVP NOVÁKY vs EVK Žaibas Vilnius 10:16 ( 3:4, 3:4, 1:4, 3:4 )

Góly: Mihál 4, Bielik 3, Kováčik, Tisaj a Cagalinec po 1

1 Šimkovič, 2 Beseda, 3 Dittmer, 4 Dobiš, 5 Stehlík, 6 Vajda, 7 Štanga, 8 Bielik, 9 Hrivnák, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Turk, 14 Cagalinec

Atraktívny zápas prvého s druhým z minulého roka naplánovali na sobotný večer a duel mal svoje čaro. V prvej časti sa do nás súper zahrýzol a prehrávali sme už 0:3, no Cagalinec a Bielik znížili na 2:3. Na štvrtý gól odpovedal krátko pred koncom Mihál a stanovil stav po úvodnej štvrtine na 3:4. Do druhého dejstva sme vstúpili výborne a po góloch Bielika a Mihála sme po prvý raz viedli 5:4. Na piaty gól odpovedal Mihál a znova sme vyhrávali 6:5. Litovci však do konca prvého polčasu dali tri góly po sebe a vyhrali ho 8:6. V treťom dejstve Kováčik znížil na 7:8 z nášho pohľadu, ale štyri góly po sebe v našej sieti znamenali náš hendikep 7:12 a takýto bol stav na ukazovateli skóre po troch častiach. V poslednej padlo podobne ako v prvej a druhej štvrtine po sedem gólov a dokonca túto časť vyhral EVK znova 4:3 a nakoniec ovládol zápas 6-gólovým víťazstvom.

Nedeľa, 15.10.2023

Česká republika (AJ VP Strakonice ) vs WTS Polonia Bytom 11:7 ( 1:2, 4:0, 3:3, 3:2 )

D.Ľvov vs EVK Žaibas Vilnius 3:12 ( 0:4, 1:3, 2:4, 0:1 )

KVP NOVÁKY vs SLOVENSKO 8:7 ( 1:2, 4:1, 1:2, 2:2 )

Góly: Bielik a Tisaj po 3, Stehlík a Mihál po 1 - S.Baláž 4, M. Kleščinský a T.Bačo po 1

Záverečný 15-ty zápas prvého turnaja nového ročníka WTS 2023/2024 obstarali pre oko diváka najatraktívnejšie tímy a to náš KVP Nováky a výber reprezentácie Slovenska. Od začiatku až do konca to bol zaujímavý duel a bolo sa na čo pozerať. Do vedenia išli reprezentanti po góle Kleščinského a druhý gól pridal Samo Baláž. Jediný gól nášho tímu dal v presilovke Mihál a znížil na 1:2.V druhom dejstve sme pridali štyri presné zásahy, Bielik vyrovnal na 2:2 a náš tretí gól dal Mihál a už to bolo 3:2. Reprezentácia Slovenska vyrovnala Tomášom Bačom na 3:3, ale Bielik a Tisaj rohodli o tom, že polčasové skóre bude 5:3 pre KVP Nováky. V tretej časti Samo Baláž v presilovke znížil na 5:4 a na 5:5 vyrovnával Šiagi.Misky váh na našu stranu naklonil Tisaj a pred záverom sme viedli tesne 6:5.V posledných ôsmich minútach vyrovnal Samo Baláž v presilovke na 6:6, Bielik poslal KVP do vedenia na 7:6, aby 18 sekúnd pred koncom dal Stehlík náš ôsmy gól na 8:6. So záverečným klaksónom ešte skóroval Samo Baláž a znížil na konečných 8:7.

1 Vančo, 2 Beseda, 3 Dittmer, 4 Dobiš, 5 Stehlík, 6 Vajda, 7 Štanga, 8 Bielik, 9 Hrivnák, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Turk, 14 Iliaš