Po výhre v treťom finále v Extralige mužov máme na konte 17-ty titul majstra Slovenska

V sobotnom treťom zápase finále sme v našom NCVP jasne dominovali a porazili sme Sláviu UK 12:5.

05.06.2023 08:42:08

V sobotu bol na programe tretí finálový zápas v Extralige mužov v NCVP v Novákoch, v ktorom naši šarkani KVP Nováky porazili Sláviu UK Bratislava o sedem gólov 12:5 a sériu ovládli 3:0 na zápasy a po 17-ty raz získali titul majstra Slovenska do klubovej vitríny. Zápas od začiatku do konca mali jasne v réžii zverenci trénera Petra Nižného, pre ktorého to bol druhý majstrovský titul v pozícii trénera, pričom ako hráč ho získal 15x.

Prvú štvrtinu vyhral náš tím jasne 4:1, keď išiel do vedenia po premenenom pokutovom hode Tisaja, druhý pridal Cagalinec a tretí znova Tisaj. Necelé dve minúty pred koncom Zaťovič v presilovke upravil už na 4:0. Slávia dokázala korigovať stav do konca prvej štvrtiny na 4:1, keď v presilovke 80 sekúnd pred koncom dal gól Vlado Hruška. V druhej štvrtine z pokutového hodu uspel Tisaj a už to bolo 5:1, MIhál v presilovke upravil na 6:1, Zaťovič v presilovke na 7:1 a Mihál v ďalšej početnej výhode už na 8:1. Druhý gól Slávie UK dal Tkáč, ktorý znížil do konca prvého polčasu na 8:2. V tretej štvrtine padli síce len dva góly a obidva dali naši vodní pólisti, ale veľa sa vylučovalo, koniec-koncov tento zápas nedohralo spolu 14 hráčov. V presilovke uspel Tisaj na 9:2 a Zaťovič tiež v presilovke na 10:2. Posledných osem minút prinieslo prítomným divákom v príjemnom počasí pod otvorenou strechou NCVP 5 gólov, Iliaš dal 11-ty gól KVP, na ktorý reagoval Hansstein a znížil na 11:3, 12-ty gól dal Kováčik a posledné strelecké slovo si vzali hostia, konkrétne Tkáč a Vrba - obaja v presilovke a dali konečnú bodku za tretím finále, ktoré vyhrali skvele našľapaní majstri hladko 12:5.

KVP Nováky vs Slávia UK Bratislava 12:5 ( 4:1, 4:1, 2:0, 2:3 )

Góly: Tisaj 4, Zaťovič, Kováčik a Mihál po 2, Iliaš, Cagalinec po 1