Prvé finále v Extralige mužov pre obhajcu majstrovského titulu!

KVP Nováky porazil v prvom finálovom zápase Sláviu UK Bratislava 13:7

22.05.2023 12:26:22

Prvé finále pre našich chlapcov a v sérii vedieme 1:0!

Skvelé počasie, odtiahnutá strecha nášho NCVP a takmer zaplnené hľadisko, krásne zaspievaná hymna v podaní Zuzany Rendekovej, perfektná predstavovačka, zlosovateľné vstupenky o parádne a hodnotné ceny - to všetko sme pripravili pre našich skvelých fanúšikov a odmenou im bol jeden krásny kolektívny výkon zverencov trénera Petra Nižného v prvom finálovom stretnutí v Extralige vodných pólistov proti Slávii UK Bratislava. Obhajcovia majstrovského titulu porazili súpera o šesť gólov 13:7, keď po prvej štvrtine vyhrávali už 5:1. Po premenenom pokutovom hode Tisaja to v druhej štvrtine bolo už 7:1, zverenci Dušana Holasa znížili na 7:3 ale polčas sme vyhrali 8:4. Po góle Bielika sme v tretej časti vyhrávali 9:4, po góle Mihála 10:5, 75 sekúnd pred koncom súper znížil na rozdiel troch gólov 10:7. V záverečných ôsmich minútach sa podarilo v perfektnej atmosfére skórovať len 16-násobnému majstrovi keď uspeli Zaťovič, Bielik a Tisaj a tak sme nakoniec v prvom finále vyhrali 13:7. V sérii sa ujímame vedenia 1:0 a druhý duel hráme v stredu 24.mája 2023 o 18.15 hod. v Bratislave.

KVP NOVÁKY vs Slávia UK Bratislava 13:7 ( 5:1, 3:3, 2:3, 3:0 )

Góly: Bielik a Tisaj po 4, Mihál 2, Ravinger, Zaťovič a Cagalinec po 1