Reakcie na nášho štvrťfinálového súpera v LEN Challenger Cupe 2023

Vo štvrťfinále LEN Challenger Cupu nastúpime proti švajčiarskému súperovi SC Kreuzlingen

25.10.2023 16:07:55

Po včerajšom žrebe už poznáme nášho súpera vo štvrťfinále LEN Challenger Cupu 2023. Smerujeme na švajčiarského 12-násobného majstra a 10-násobného víťaza pohára od roka 1999 SC Kreuzlingen! Jeho juniorské tímy získali množstvo medailí a titulov majstra krajiny.V bazéne Hörnli to bude isto mimoriadne zaujímavé.

Ako sme už skôr avizovali, náš 1/4-finálový súper vyhral svoju skupinu A v portugalskom Porte , keď porazil Vitoriu Sport Clube z Portugalska 12:10, slovinský AVK Triglav Kranj 10:9, Clube Fluvial Portuense z Portugalska 21:8 a cyperský Apoel Nikózia 16:9. Zaujímavé je, že v tejto vetve je aj ďalší zástupca zo Švajčiarska a to Carouge Natation, ktorý pre zmenu vyhral skupinu B, ktorá sa hrala v belgickom Mouscrone.

Pozrime sa spoločne na to, aké sú reakcie na nášho štvrťfinálového súpera?

Manažér KVP Nováky, Michal Gogola:

,,So žrebom sme spokojní. Nemáme síce momentálne žiadne informácie o švajčiarskom time, ale predpokladám, že tak ako v minulosti, tam budú pôsobiť nejakí zahraniční hráči (Balkánci), ktorí tam prišli za prácou, ale aj takí, ktorí sú tam už dlhšie a žijú vo Švajčiarsku. Na dvojzápas s Kreuzlingenom si veríme, súpera rešpektujeme, ale sme sebavedomí. Skúsime si zabezpečiť nejaké informáci, videá a dôkladne si súpera naštudujeme. Našim cieľom je postup do semifinále."

Igor Cagalinec:

,,Myslím si, že sme dostali súperov, ktorí sú hrateľní a podľa mňa a skúsenosti čo mám s týmito mužstvami, by sme sa mali dostať do finále. Samozrejme, že nemôžeme tieto mužstvá podceniť, tiež majú svoju kvalitu, ale verím, že mužstvo ako je to naše, aj keď mladé ( iba ja, Juraj Zaťovič a Michal Türk dvíhame trochu priemer ), je skúsené, plné reprezentantov, tak verím, že to dáme a vo finále sa …… uvidíme."

Michal Turk:

,, So žrebom som maximálne spokojný. Verím tomu, že sa nám otvorila cesta do finále. Spravíme všetko čo je v našich silách, aby sme sa tam dostali a vyhrali celú súťaž. Dúfam, že sa nám zranenia budú vyhýbať a budeme mať aj našu najväčšiu oporu Juraja Zaťoviča."

Adam Šimkovič:

,, Žreb som sledoval, padlo nám to nakoniec na švajčiarsky Kreuzlingen. Nepoznám tento tím, ale určite svoju kvalitu má keď vyhral svoju svoju kvalifikačnú skupinu v Porte. My sa poriadne pripravíme na štvrťfinále a pôjdeme do toho s jasným cieľom  - postúpiť ďalej."

Tomáš Bielik:

,, So žrebom môžeme byť spokojní. Mohli sme dostať aj silnejšieho súpera. Švajčiari budú nepríjemní a nebude to jednoduchý dvojzápas, ale verím tomu, že sa ukáže väčšia kvalita nášho družstva a postúpime ďalej do semifinále. A potom sa uvidí čo ďalej."