Remíza Nováčanov s tabuľkovým susedom

V 7. kole cestovali hráči KVP Nováky do Žiliny, kde ich čakal dôležitý súboj o priebežné 4. miesto v tabuľke.

18.03.2014 17:05:29 | aktualizované: 14.09.2014 11:36:46

PHARMA GROUP EXTRALIGA

7. kolo:

KPŠ Nereus Žilina - KVP Nováky 7:7 (1:3, 3:0, 2:2, 1:2)

Góly: Patrik Tkáč 3 , Maroš Tkáč a Jaroslav Stehlík po 2

V úvode zápasu boli aktívnejší hostia, ktorí síce prehrávali v prvej minúte 1:0, ale rýchlo sa im podarilo tromi gólmi zápas otočiť vo svoj prospech. V závere prvej osemminútovky bol stav 1:3.

V druhej štvrtine hosťujúci hráči nevyužili viaceré šance na zvýšenie svojho náskoku, ktoré následne domáci trestali z rýchlych protiútokov. Žilinčania tromi gólmi v druhej štvrtine využili herný výpadok hostí, ktorý znamenal pre domácich vedenie 4:3.

Do tretej časti hry išli Nováčania s cieľom vrátiť sa k hre z prvej štvrtiny. Domáci však cítili šancu na porazenie svojho súpera a udržovali si stále jednogólové vedenie.

V záverečnej štvrtine sa Nováčanom najprv podarilo vyrovnať na 6:6, ale po chvíli sa domáci opäť dostali do jednogólového vedenia 7:6. Posledné slovo v zápase mali hostia, ktorí svojim siedmym gólom stanovili konečné skóre na 7:7 a zo Žiliny si tak odnášajú jeden bod.

Povedal po zápase:

Peter Tkáč, tréner KVP Nováky: „ Zápas sme začali dobre, vypracovali sme si strelecké príležitosti a viedli sme 3:1. V druhej štvrtine sa hráči uspokojili s výsledkom, čo súper využil a zápas otočil. Žilinčania mohli vyhrávať aj vyšším rozdielom, ale nepremenili pokutový hod. Druhú polovicu zápasu sme vyhrali 4:3 my a zo Žiliny si tak odnášame jeden bod. Rozhodcovia k nám boli prísnejší ako k domácim, ktorí mali deväťkrát výhodu presilovej hry a jeden pokutový hod, pričom my sme mali presilovú hru len päťkrát. Počas celého zápasu bola pre nás citeľná absencia posledného obrancu. Do konca základnej časti máme ešte tri zápasy, v ktorých by sme radi získali aspoň štyri body.“