Reprezentačná vodnopólová U17-tka chlapcov na turnaji v Novákoch na peknom 3.mieste!

Od piatka do nedele sme boli v našom NCVP svedkami ďalšieho z medzinárodných mládežníckych turnajov, mladým Slovákom sa na ňom darilo!

27.02.2023 12:53:11

Po turnaji Nováky Cup 2023 v kategórii U15 sme v nováckom NCVP sledovali medzinárodný vodnopólový mládežnícky turnaj kategórie U17, na ktorom sa okrem zverencov trénerskej dvojice Pavol Kertész a Miroslav Gogola predstavilo ďalších sedem reprezentácií a spolu bolo osem mužstiev rozdelených do skupín A a B. V skupine B spoločne s našou reprezentáciou si zahrali Česká republika, Moldavsko a výber poľskej Varšavy, v skupine  A si zahrali Poľsko, Rumunsko, Gruzínsko a Ukrajina. Každý si v skupine zahral s každým a po skupinových zápasoch prišli na rad ďalšie stretnutia. Prvé a druhé tímy sa stretli do kríža v semifinále o postup do nedeľného finále a tretí a štvrtý tím si to spoločne rozdali o čo najlepšie umiestnenie, víťazi o piate miesto a tí, ktorí ten zápas nezvládli, hrali o celkové 7.miesto. A ako to nakoniec celé v 20 zápasovej porcii dopadlo?

Úvodný zápas naša reprezentačná U17-tka v skupine zvládla na výbornú, keď zdolala Varšavu hladko 10:1. O všetkom mladí Slováci rozhodili už v prvom polčase, ktorý vyhrali 8:1, v druhom polčase skórovali raz v tretej a raz vo štvrtej štvrtine.

Varšava vs SLOVENSKO 1:10 ( 1:3, 0:5, 0:1, 0:1 )

Góly: Cebo a Bodoki po 2, Szliva, Zubčák, Dnistrian, Rušiti, Da Silva a Bezúch po 1

Zostava SLOVENSKA:

1 Szitás, 2 Szliva, 3 Zubčák, 4 Cebo, 5 Dnistyan, 6 Valko, 7 Da Silva, 8 Koricina, 9 Rušiti, 10 Bodoki, 11 Cifra, 12 Lampart, 13 Šeprák, 14 Bezuch, 15 Hennel

Ďalšie výsledky:

Ukrajina vs Rumunsko 6:9 ( 2:3, 2:2, 1:1, 1:3 )
Moldavsko vs Česká republika 8:5 ( 3:1, 0:1, 3:2, 2:1 )
Poľsko vs Gruzínsko 13:12 ( 2:6, 4:3, 4:0, 3:3 )

Po úvodnom víťaznom zápase na trojdňovom medzištátnom turnaji U17-tok v Novákoch, keď zverenci trénerskej dvojice Pavol Kertész a Miroslav Gogola porazili Varšavu 10:1, v druhom piatkovom stretnutí zdolali Moldavsko o 6 gólov 10:4 a po úvodnom hracom dni mali na konte plný počet bodov. Po remízovej bezgólovej prvej štvrtine sa vrece s gólmi roztrhlo v druhej časti, naši chlapci po góle Bezucha išli v presilovke do vedenia 1:0. Súper vyrovnal na 1:1, ale Valko po dvoch góloch po sebe naklonil misky váh na našu stranu a už to bolo 3:1. V tretej štvrtine v presilovke Moldavci znížili na 3:2, naši chlapci kopli do vrtule a po dvoch góloch Dnistryana a po jednom presnom zásahu Lamparta vyhrávali 6:2. Moldavci svojim tretím gólom znížili na 6:3. Posledných osem minút nám vyšlo dokonale, najprv síce súper znížil na 6:4, ale potom naši vodní pólisti dali štyri góly za sebou a dostali sa do vedenia na 10:4. Úspešnými strelcami boli Koricina, Da Silva, Cebo a Hennel. V dnešnom druhom stretnutí sme v Novákoch súpera porazili spomínaným 6-gólovým rozdielom 10:4.

SLOVENSKO vs Moldavsko 10:4 ( 0:0, 3:1, 3:2, 4:1 )

Gólyly: Dnistrian a Valko po 2, Cebo, Da Silva, Koricina, Lampart, Bezuch a Hennel po 1

Česká republika vs Varšava 9:11 ( 4:2, 2:2, 1:2, 2:5 )
Gruzínsko vs Ukrajina 9:3 ( 1:0, 3:1, 3:2, 2:0 )
Rumunsko vs Poľsko 7:12 ( 2:3, 3:3, 0:3, 2:3 )

Po piatkových dvoch víťazných zápasoch na mládežníckom vodnopólovom turnaji U17 NCVP CUP 2023, ktorý sa hral od piatka do nedele v Novákoch a v ktorých zverenci Pavla Kertésza a Miroslava Gogolu porazili Varšavu 10:1 a Moldavsko 10:4, v sobotu na naše konto pribudla aj tretia výhra v skupine a to znamenalo pre Slovensko plný počet bodov a prvé miesto. Derby zápas s Českou republikou sme zvládli a vyhrali sme ho 8:2. Na gól súpera sme v prvej štvrtine odpovedali premenenou 5-kou Bodokim a keďže sa viac neudialo, na ukazovateli skóre svietil stav 1:1. V druhej štvrtine znova Česká republika išla do vedenia na 2:1, ale od tohto momentu sme jej hráčom už nič gólovo nedovolili. Pokutový hod na 2:2 premenil Dnistrian a do vedenia na 3:2 nás posunul Lampart. Dvadsať sekúnd pred koncom prvého polčasu sme Dnistrianom využili presilovku a polčas sme ovládli 4:2. V tretej a štvrtej štvrtine sme skórovali po dva razy, Da Silva sa blysol dvoma gólmi v treťom dejstve a v posledných ôsmich minútach sa do streleckej listiny zapísali Rušiti a Cebo a tak sme Českú republiku porazili 8:2. Našu B skupinu sme vyhrali s plným počtom bodov a od 20.00 hod na nás čakal duel s druhým mužstvom skupiny A o postup do nedeľného finále, ktorým bolo nepríjemné Rumunsko.

Česká republika vs SLOVENSKO 2:8 ( 1:1, 1:3, 0:2, 0:2 )

Góly: Dnistrian a Da Silva po 2, Cebo, Rušiti, Bodoki a Lampart po1

Rumunsko vs Gruzínsko 13:6 ( 3:1, 4:0, 1:2, 5:3 )
Moldavsko vs Varšava 9:4 ( 2:0, 3:0, 2:2, 2:2 )
Poľsko vs Ukrajina 8:7 ( 2:2, 2:1, 1:2, 3:2 )

Slovenská U17-tka do finále NCVP CUP-U 2023 po štvorgólovej prehre s Rumunskom nakoniec nepostúpila. V nedeľu si zahrali zverenci trénerskej dvojice Pavol Kertész a Miroslav Gogola o tretie miesto s Moldavskom, ktoré prehralo v druhom semifinále s Poľskom 10:12. S Moldavskom sme si zopakovali skupinový súboj z tohto turnaja, ktorý sme ovládli po výhre o šesť gólov 10:4. Čo je zaujímavé, obaja finalisti postúpili do finále až zlepšeným výkonom v druhom polčase, Rumuni duel otočili, keď druhý polčas zvládli 7:1 a Poliaci 7:0. Finalisti si tiež zopakovali svoj duel zo skupiny, v ňom Poliaci vyhrali nad Rumunskom 12:7. V boji o celkové 5.miesto si to medzi sebou rozdali Ukrajina a Gruzínsko a o 7.miesto Česká republika s Varšavou. Aj v týchto dvoch prípadoch išlo o reprízy skupinových stretnutí, veď Gruzínsko porazilo Ukrajinu 9:3 a Varšava zdolala Českú republiku 11:9. Všetkým víťazom stačilo v sobotu na úspech 12 gólov v zápasoch a zlepšený výkon v priebehu druhých polčasov.

Rumunsko vs SLOVENSKO 12:8 ( 2:2, 3:5, 3:0, 4:1 )

Góly: Dnistrian a Da Silva po 2, Zubčák, Cebo, Bezuch a Šeprák po 1

Poľsko vs Moldavsko 12:10 ( 2:5, 3:5, 2:0, 5:0 )
Gruzínsko vs Česká republika 12:5 ( 4:2, 2:3, 3:0, 3:0 )
Ukrajina vs Varšava 12:6 ( 2:2, 1:4, 4:0, 5:0 )

Mladí Slováci kategórie U17 v nedeľnom poslednom stretnutí v Novákoch na skvele zorganizovanom NCVP CUP-e 2023 po úspešnej repríze skupinového duelu s Moldavskom 7:4 obsadili pekné 3.miesto a dobre sa naladili na marcovú kvalifikáciu o postup na ME, ktorá sa koná na Malte. Prvú štvrtinu sme po góle Bodokiho vyhrali 1:0 a v druhej po góloch Bezucha a Ceba sme išli do vedenia na 3:0. Dvadsať sekúnd pred polčasom súper znížil na polčasový stav 3:1. V tretej časti hry sa húževnatým Moldavcom v presilovke znížiť na 3:2 a následne dokonca aj vyrovnať na 3:3. Päť sekúnd pred koncom neomylná ruka Ceba znamenala naše vedenie 4:3. Posledných osem minút nám vyšlo dokonale! Dnistrian, Cebo a Bodoki poslali Slovensko do vedenia na 7:3, Moldavsku sa podarilo znížiť na 7:4, ale viac sa už neudialo. Zverenci trénerskej dvojice Pavol Kertész a Miroslav po výhre o tri góly obsadili bronzovú priečku.

Moldavsko vs SLOVENSKO 4:7 ( 0:1, 1:2, 2:1, 1:3 )

Góly: Cebo 3, Bodoki 2, Bezuch a Dnistrian po 1

Slovensko hralo v tejto zostave:

1 Szitás, 2 Beseda, 3 Zubčák, 4 Cebo, 5 Dnistrian, 6 Valko, 7 Da Silva, 8 Koricina, 9 Rušiti, 10 Bodoki, 11 Cifra, 12 Lampart, 13 Šeprák, 14 Bezuch a 15 Hennel

Podobne ako minulý týždeň v Novákoch na turnaji U15, tak aj teraz v kategórii U17 dominovali Rumuni, ktorí vo finále hladko porazili Poľsko o osem gólov 11:3. Aj keď Poliaci po premenenej päťke išli do vedenia 1:0, Rumuni dali následne 10 gólov po sebe a v poslednej štvrtine viedli už 10:1, záver upravil výber Poľska na 10:3 len kozmeticky a posledné slovo na turnaji patrilo Rumunom, ktorí dali 11-ty gól sekundu pred koncom zápasu!

Poľsko vs Rumunsko 3:11 ( 1:3, 0:4, 0:2, 2:2 )

V zostávajúcich zápasoch o umiestnenie si Gruzínsko poradilo s Ukrajinou 6:4 ( 0:2, 3:0, 1:0, 2:2 ) a obsadilo nakoniec piate miesto, Ukrajina je šiesta a v zápase o 7.miesto Varšava zdolala výber Českej republiky 10:7 ( 1:1, 4:2, 2:2, 3:2 ). Varšava je siedma, Česi na poslednom 8.mieste.