Dnes večer na Pasienkoch druhé finále v bitke o zlato v Extralige vodných pólistov!

24.05.2023 12:45:53

Šarkani vedú vo finále v Extralige mužov 1:0 nad Sláviou UK Bratislava a dnes smerujú na druhý duel do bazéna súpera, kapitán Juraj Zaťovič: ,, Do Bratislavy ideme s jasným cieľom vyhrať!"

V prvom finále v Extralige mužov obhajca majstrovského titulu pod vedením trénera Petra Nižného jasne dominoval v krásnej a žičlivej atmosfére v domácom NCVP pod otvorenou strechou a za krásneho počasia v našom bazéne vyhral v sobotu podvečer o šesť gólov 13:7. Naši chlapci si uvedomujú, že ešte nemajú vyhraté, ale vedia, že vstup do série bol veľmi dobrý, pričom všetko naozaj fungovalo ako malo a to sa prejavilo hneď od úvodu v prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali hladko 5:1. ,, Áno, úvod bol perfektný. Obrana stopercentná a všetko išlo tak ako malo. Potom nastal menší útlm. V strednej časti hry sme poľavili a nejaké šance vynechali resp. nepremenili. Ale mali sme zápas pod kontrolou, aj keď to mohlo byť z našej strany jednoznačnejšie. Ďakujem chlapcom, som na nich pyšný a do Bratislavy si ideme v stredu pre mečbal, " nechal sa počuť svojho času trikrát najlepší vodný pólista Slovenska a účastník LOH v austrálskom Sydney Peter Nižný na margo prvého zápasu reprízy minuloročného finále a súboja posledných dvoch majstrov Slovenska. Našich šarkanov potiahol smerom k úvodnej výhre Tomáš Bielik, ktorý spoločne s Patrikom Tisajom dal po štyri góly: ,, V prvom rade gratulujem šarkanom k prístupu do zápasu a k víťazstvu. Víťazstvo sme si zabezpečili dobrým vstupom keď sme vyhrávali už 5:0 a do konca zápasu sme si držali troj, či štvorgólový náskok. V druhej polovici zápasu súper ukázal svoju silu a znížil na rozdiel troch gólov, ale ustrážili sme si to a pohodlne to dotiahli do víťazného konca. V Bratislave budeme musieť nadviazať na prvú štvrtinu a verím, že získame mečbal," dopĺňa Tomáš. Kapitán nášho tímu Juraj Zaťovič, autor jedného presného zásahu už takých zápasov počas svojej mimoriadne bohatej kariéry zažil viac než dosť. Ako ,,Dzindzo" vnímal zápas? ,,Z našej strany výborná prvá štvrtina, počas ktorej sme hrali to, čo sme si pred zápasom povedali. Potom prišli dve štvrtiny, počas ktorých sme boli nevýrazní, nešlo nám premieňanie presilových hier a Slávia sa dotiahla. V poslednej časti hry sme v kľúčových momentoch zahrali takticky dobre, zvýšili náskok a do konca zápasu kontrolovali výsledok. Prvý zápas je už minulosť a sústredíme sa na ďalší v Bratislave, do ktorého ideme s jasným cieľom vyhrať!" Nech to našim chlapcom dnes večer výjde, hrá sa na Pasienkoch od 18,15 hod.