Skvelý vstup našich vodnopólových majstrov do novej sezóny v Extralige mužov

Muži KVP Nováky vyhrali aj v Piešťanoch a hladko aj doma s vicemajstrom!

09.10.2023 08:44:16

V úvode novej extraligovej sezóny u mužov hladká výhra okliešteného KVP Nováky v Piešťanoch!

17-násobný majster Slovenska vo vodnom póle mužov a zverenci trénera Petra Nižného aj keď v oklieštenej zostave bez piatich opôr, ktoré boli potrestané zo záveru uplynulej sezóny vo vypätom treťom finále v našom bazéne o majstra, skvele vstúpili do novej sezóny v Extralige mužov. Na kúpalisku Eva v Piešťanoch nastúpili v prvom kole v sobotu podvečer proti domácemu KVP Kúpele a na svoje konto si pripísali pohodlnú výhru o 12 gólov 18:6. V prvej časti sme vyhrávali 1:0 aj 2:1 ale domáci sa dokázali vždy na nás gólovo dotiahnuť. Tisaj a Mihál však rozhodli o tom, že po prvej štvrtine naši chlapci vyhrávali 4:2. V druhej osemminútovke od stavu 5:2 sa podarilo našim strelcom dať štyri góly a razom sme sa dostali do vedenia na 10:3, súper do konca polčasu znížil na rozdiel šiestich gólov. V treťom dejstve skórovali tri razy len naši strelci a v posledných ôsmich minútach sme konto domáceho tímu zaťažili ďalšími piatimi peknými gólmi a tak sme nakoniec dominovali výsledkom 18:6.

KVP Kúpele Piešťany vs KVP NOVÁKY 6:18 ( 2:4, 2:6, 0:3, 2:5 )

Góly: Tisaj 5, Hrivnák 4, Dittmer 3, Kováčik 2, Dobiš, Beseda, Šimkovič a Mihál po 1

Zostava KVP Nováky:

3 Dittmer, 4 Hrivnák, 5 Dobiš, 6 Beseda, 8 Šimkovič, 9 Štanga, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Türk

Priebeh zápasu:

0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:10, 4:10, 4:13, 5:13, 5:18, 6:18

V nedeľu vysoká výhra KVP Nováky v Extralige mužov nad Sláviou UK, tréner Nižný po víkende spokojný!

V druhom kole Extraligy mužov po sobotnej výhre v Piešťanoch 18:6 v nedeľu pre zmenu v NCVP naši chlapci v repríze finále posledného ročníka domácej súťaže zdolali vysoko vicemajstra zo Slávie UK Bratislava 19:2 a cesta zverencov trénera Petra Nižného bez straty bodu v Extralige pokračuje utešene aj naďalej. Pred pár dňami sme vo finále SP v našom NCVP porazili tohto súpera 18:5 a aj dnes sme si schuti zahrali a zastrieľali a po dvoch kolách máme teda plný počet šiestich bodov, pričom kontá súperov sme zaťažili spolu 37.gólmi. Pred nami sú ďalšie výzvy ako turnaj Waterpolo Tour Series, či stretnutia v pohárovej Európe, tak chlapcom držíme palce.

KVP NOVÁKY vs Slávia UK Bratislava 19:2 ( 6:1, 4:1, 6:0, 3:0 )

Góly: Tisaj 4, Bielik a Štanga po 3, Kováčik, Mihál a Cagalinec po 2, Stehlík, Berlanský a Dittmer po 1

1 Šimkovič, 2 Beseda, 3 Zaťovič, 4 Hrivnák, 5 Stehlík, 6 Berlanský, 7 Dittmer, 8 Bielik, 9 Štanga, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Türk, 14 Cagalinec

6:0, 6:1, 7:1, 7:2, 19:2

Tréner Peter Nižný:

,, Máme za sebou prvé dve kolá v novom ročníku Extraligy kde sme jednoznačne dokázali, že momentálne máme pred ostatnými výkonnostný náskok. Máme najvyrovnanejšie družstvo a som rád, že všetci hráči dostali šancu. Prvý zápas proti Piešťanom sme odohrali desiati, kvôli trestom z posledného finálového zápasu v júni, ale dnes už sme boli takmer kompletní. Som rád, že je v mužstve dobrá nálada a dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie. Najbližší víkend nás čaká turnaj Waterpolo Tour Series a ja dúfam, že nás budú čakať vyrovnanejšie zápasy ako boli teraz v lige."