KLUB VODNÉHO PÓLA NOVÁKY

Slovenský pohár opäť získali KVP Nováky

KVP Nováky získali po štrnásty krát Slovenský pohár

Imnaišvilimu stačil na prvú trofej týždeň

Vodní pólisti KVP Nováky získali cez víkend tretí Slovenský pohár v rade, čím potvrdili svoju dominanciu v našich bazénoch. Nováčania aj napriek omladenému kádru hrali jednoducho, kolektívne a hlavne boli efektívnejší ako ich súperi. Streleckými lídrami víťazného tímu boli desaťgóloví Róbert Martanovič s Adamom Furmanom, ktorým sekundoval s deviatimi presnými zásahmi gruzínsky reprezentant Revaz Imnaišvili.

Zatiaľ čo po minulé sezóny pôsobili v tíme Petra Tkáča výlučne novácki odchovanci, pred aktuálnou hľadalo vedenie klubu posily aj v zahraničí. Mužstvu z Hornej Nitry bude v tejto sezóne na ceste za obhajobou double pomáhať dvojica legionárov – Američan Jarrod Thomas Gaut a Gruzínec Revaz Imnaišvili. Obaja svojimi výkonmi prispeli k zisku prvej tohtosezónnej trofeje. Mnohých priaznivcov KVP okrem dobrých výkonov mladých nováckych odchovancov príjemne prekvapila aj nová posila Imnaišvili. Stále ešte len 19-ročný gruzínsky reprezentant pritom na súhru s novými spoluhráčmi veľa času nemal. V septembri bol ešte s juniorskou reprezentáciou na majstrovstvách Európy v Holandsku, takže do svojho nového pôsobiska prišiel iba týždeň pred Slovenským pohárom. „Týždeň je naozaj krátka doba na to, aby som sa dobre zohral s novými spoluhráčmi. Nám sa to však podarilo. Vedel som, že to bude náročné, ale všetci sme verili v dobrý výsledok. Som šťastný, že sme vyhrali hneď pár dní po mojom príchode prvú trofej,“ zneli úvodné slová gruzínskeho krídelníka po zisku zlatej medaily. Imnaišvili toho o kvalite slovenských tímov pred svojim príchodom veľa nevedel. „Úprimne, myslel som si, že to bude ľahšie. Prvé tri alebo štyri tímy sú skutočne dobré. V lige bude každý zápas proti nim náročný.“ Účastník aj seniorských januárových majstrovstiev Európy v Belehrade je v Novákoch zatiaľ spokojný. „Nový tím je perfektný. Chalani sú úžasní a vôbec nebolo ťažké medzi nich zapadnúť. Pohár sme vyhrali vďaka skvelej práci celého tímu – hráčov, vedenia i trénerov. Som rád, že som toho súčasťou,“ pochvaľuje si Revaz Imnaišvili, ktorý ukázal svoj potenciál hlavne v dôležitom skupinovom zápase proti košickému Hornetsu.

Na výhre svojho tímu 10:7 sa podieľal štyrmi gólmi. Rovnako o tri góly (8:5) vyhrali Nováčania aj vo finále proti bratislavskej Slávii UK, kde Imnaišvili skóroval dvakrát. „Tak proti Hornetsu, ako aj proti Slávii, to boli náročné zápasy. Ťažko ich ale porovnávať, pretože obaja naši rivali majú svoju kvalitu,“ vyjadril rešpekt k súperom mladý Gruzínec. Na otázku, aký má cieľ pred štartom nového súťažného ročníka, odpovedá jasne: „Byť najlepší. Urobíme pre to najviac ako sa bude dať,“ odhodlane hovorí Revaz Imnaišvili a následne dodáva: „Začali sme skvele. Vyhrali sme pohár a teraz chceme ďalej pokračovať v našej práci.“

Každé víťazstvo teší rovnako

Dvojnásobnú radosť opäť prežíva aj Michal Gogola. Odkedy sa stal manažérom klubu, KVP Nováky vyhrali dvakrát majstrovský titul a trikrát Slovenský pohár. Na všetkých týchto triumfoch sa výrazne spolupodieľal aj ako brankárska jednotka. „Každé víťazstvo teší rovnako. Naši súperi v boji o pohár sa výrazne posilnili. ŠK Hornets Košice sú navyše v plnej príprave na Európsky pohár, takže víťazstvo nad nimi je o to cennejšie,“ hovorí 36-ročný Michal Gogola, ktorý je spokojný aj s novými posilami. „Ako som už dávnejšie spomínal, nahradiť Zaťoviča a Tkáča nebude ľahké. Príchod gruzínskeho reprezentanta Revaza Imnaišviliho sa ale ukázal ako výborný krok. Obaja chalani, Revaz aj Jarrod, rýchlo zapadli do kolektívu. Na Jarrodovi bolo síce vidieť dlhší tréningový výpadok, ale sezóna je dlhá a určite sa budeme spoločne zlepšovať,“ zhodnotil novicov v kádri účastník olympijských hier v Sydney.

ZDROJ: Denník Šport, Patrik Tkáč

SLOVENSKÝ POHÁR

PIATOK

A-skupina (Nováky):

KVP Nováky - Pirana SC Topoľčany 24:3 (6:0, 6:1, 7:1, 5:1)

Góly: Furman, Martanovič a Čaraj po 4, Imanishvilli 3, Stehlík, Gaut, Nižný po 2, Hrivnák, Krajčík, Michal Úradník - Antala Michal, Murčo, Rybnikár

ŠK Hornets Košice - VK Žraloci Žilina 18:9 (4:1, 5:4, 5:1, 4:3)

B-skupina (Piešťany):

Slávia UK Bratislava - KVP Kúpele Piešťany 15:5 (4:1, 4:3, 4:0, 3:1)

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - KVP Komárno 20:7 (6:0, 5:3, 5:0, 4:4)

SOBOTA

A-skupina (Nováky):

Pirana SC Topoľčany - VK Žraloci Žilina 11:12 (1:5, 3:1, 3:6, 4:0)

KVP Nováky - ŠK Hornets Košice 10:7 (4:3, 3:2, 3:1, 0:1)

Góly: Imnaishvili 4, Nižný, Martanovič, Stehlík, M.Úradník Furman a Gaut po 1 - Markoch a Baláž po 3, Baran 1

ŠK Hornets Košice - Pirana SC Topoľčany 24:6 (5:3, 8:0, 6:1, 5:2)

VK Žraloci Žilina - KVP Nováky 3:13 (0:1, 1:3, 1:4, 1:5)

Góly: Kucharík 2, Ozaniak 1 - Martanovič 4, Čaraj 3, Nižný 2, Stehlík, M. Úradník, Oršula a Furman po 1

B-skupina (Piešťany):

KVP Kúpele Piešťany - KVP Komárno 9:7 (3:2, 2:1, 2:0, 2:4)

Slávia UK Bratislava - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 8:5 (3:0, 2:1, 0:2, 3:2)

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - KVP Kúpele Piešťany 8:7 (2:2, 2:1, 3:1, 1:3)

KVP Komárno - Slávia UK Bratislava 4:17 (1:3, 0:4, 2:6, 1:4)

NEDEĽA

Finále:

KVP Nováky - Slávia UK Bratislava 8:5 (2:1, 4:1, 2:1, 0:2)

Góly: Furman 4, Imnaišvili 2, Martanovič a Gaut po 1 - T. Bielik 3, P. Tkáč a Brezina po 1

o 3. miesto: ŠK Hornets Košice - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 16:8 (3:0, 2:3, 4:1, 7:4)

o 5. miesto: KVP Kúpele Piešťany - VK Žraloci Žilina 12:9 (5:1, 0:3, 3:4, 4:1)

o 7. miesto: KVP Komárno - Pirana SC Topoľčany 7:10 (1:1, 3:1, 1:3, 2:5)

Konečné poradie:

1. KVP Nováky

2. Slávia UK Bratislava

3. ŠK Hornets Košice

4. ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto

5. KVP Kúpele Piešťany

6. VK Žraloci Žilina

7. Pirana SC Topoľčany

8. KVP Komárno

FOTOGALERIA

ZDROJ: http://nasaprievidza.sme.sk

Generálny partner

Mediálni partneri

Marketingový partner