Starší žiaci KVP Nováky majstrami Slovenska v sezóne 2022/2023

Po piatich výhrach na poslednom turnaji v Národnej lige v Prešove sa stali zverenci Petra Nižného a Michala Turka majstrami Slovenska!

13.06.2023 07:34:41

Záverečných päť zápasov zvládli naši starší žiaci v bazéne prešovskej univerzity s prehľadom a po turnajoch v našom NCVP a na bratislavských Pasienkoch sa pod vedením trénerskej dvojice Peter Nižný a Michal Turk stali majstrami Slovenska v sezóne 2022/2023. Počas troch finálových turnajov prehrali z 15-tich duelov len raz a to doma s PVK Vrútky 9:15, tešili sa z výhry v 14-tich prípadoch. PVK následne dokázali poraziť v Bratislave  a následne aj v Prešove a titul získali jasne. Pozrite si ako sa nám darilo v Prešove.

Do posledného turnaja v Národnej lige starších žiakov vstúpili zverenci trénerskej dvojice Peter Nižný a Michal Türk úspešne. V bazéne prešovskej univerzity porazili vo štvrtok Sláviu UK Bratislava o sedem gólov 13:6, keď sa strelecky darilo trojici, ktorá dala po štyri góly a to Nižný, Medera a Beseda a jeden pridal Velšic. Prvú štvrtinu vyhrali naši chlapci hladko 5:1, polčas 8:3. V tretej štvrtine padli len tri góly a vedúci tím tabuľky ju vyhral 2:1, v závere sme vyhrávali už 12:4, súper znížil na 12:6, ale posledné slovo mali naši chlapci a 13- ty gól dal 23 sekúnd pred koncom Beseda.

Slávia UK Bratislava vs KVP NOVÁKY 6:13 ( 1:5, 2:3, 1:2, 2:3 )

Góly: Nižný, Beseda a Medera po 4, Velšic 1

Naši starší žiaci v druhom zápase Národnej ligy v Prešove zabrali a porazili domácu Sláviu PU 14:8 a keďže Vrútky porazili Komárno hladko 11:1, o celkovom víťazovi Národnej ligy rozhodne náš večerný vzájomný zápas. Základ tejto výhry sme položili v prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali 6:1. V druhej časti padli po štyri góly na oboch stranách a polčas sme vyhrali 10:5, po dvoch góloch v tretej osemminútovke od oboch súperov to bolo pred záverom 12:7, nuž a v poslednej časti dal náš 13-ty a 14-ty gól Lutring a Beseda a tak sme uspeli o šesť gólov 14:8.Strelecky sa v zápase darilo Mederovi, autorovi piatich gólov. Večer nám držte nám palce, hráme o prvenstvo proti PVK Vrútky!

KVP NOVÁKY vs Slávia PU Prešov 14:8 ( 6:1, 4:4, 2:2, 2:1 )

Góly: Medera 5, Lutring 3, Nižný a Šimkovič po 2, Beseda a Velšic po 1

Ostro sledovaný zápas o majstra Slovenska v Prešove sa hral v skvelej atmosfére a padlo v ňom 26 gólov. Pre porovnanie, na prvom turnaji v Novákoch pri našej prehre 9:15 ich padlo 24 a v Bratislave pre zmenu pri našej výhre 24:17 až 41. Úvod dával tušiť, že sa bude hrať rýchlo a že sa bude veľa plávať. To sa aj potvrdilo a hralo sa hore dole, padlo v úvodných ôsmich minútach 10 gólov a tá sa skončila remízou 5:5, keď sme vyhrávali 1:0 ale aj 2:1, následne sme prehrávali 2:4, aby sa nám podarilo vyrovnať na 4:4 a prvé dejstvo sa skončilo remízovo, keď s klaksónom dal vyrovnávajúci gól Medera. Ten si zápas náramne užíval, veď v ňom skóroval 9x! V druhej časti sa podarilo našim vodným pólistom dostať do vedenia na 7:5, no PVK vyrovnal na 7:7 v 14.minúte. Čo bolo mimoriadne dôležité, od tohoto momentu sa strelecky dokázali presadiť do konca prvého polčasu len naši hráči a to 4x po sebe a prvý polčas sme vyhrali 11:7. Tretia štvrtina nám vyšla tiež parádne, v nej naši strelci dali 5 gólov, dvoma gólmi po sebe sme viedli už 13:7, potom síce súper dal ôsmy gól, ale následne sme pridali my ďalšie tri a pred záverom to už bolo 16:8. V poslednej štvrtine padli len dva presné zásahy a v nej skóroval len náš súper a tak sme vyhrali v tomto dôležitom stretnutí o šesť gólov 16:10.

PVK Vrútky vs KVP NOVÁKY 10:16 ( 5:5, 2:6, 1:5, 2:0 )

Góly: Medera 9, Nižný 4, Beseda 2, Šimkovič 1

Po sobotnej rannej výhre nad KVP Komárno 17:4, naši starší žiaci v bazéne prešovskej univerzity definitívne získali titul majstra Slovenska v sezóne 2022/2023. Do súpera sa pustili s neskutočnou chuťou a prvú časť vyhrali 9:2, v druhej pridali dva góly, keď boli úspešní Vajda a Beseda. V tretej časti dal dva góly Nižný a v poslednej naši chlapci skórovali 4x a tak si na konto pripísal 13-te víťazstvo!

KVP NOVÁKY vs KVP Komárno 17:4 ( 9:2, 2:0, 2:1, 4:1 )

Góly: Beseda a Velšic po 4, Nižný a Medera po 3, Vajda 2, Šimkovič 1

V poslednom turnajovom zápase v bazéne prešovskej univerzity naši chlapci dali krásnu a víťaznú bodku za vydarenou sezónou 2022/2023 v kategórii starších žiakov po 9-hólovej výhre nad ŠK Hornets Košice 17:8, keď prvú štvrtinu sme vyhrali pohodlne 6:0 a už sme boli mysľou pri majstrovských oslavách. Polčas patril zverencom Petra Nižného a Michala Turka, ktorí ho ovládli 9:3. V tretej štvrtine padlo až 9 gólov, túto časť sme vyhrali 5:4 a záverečnú štvrtinu 3:1, celkovo teda 17:8. Darilo sa Besedovi, ktorý dal v tomto zápase 6 gólov.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 17:8 ( 6:0, 3:3, 5:4, 3:1 )

Góly: Beseda 6, Vajda 3, Velšic a Štálnik po 2, Nižný, Medera, Balek a Mendel po 1