Starší žiaci KVP Nováky so štyroma výhrami v oblastnej súťaži skupiny Stred a s jasným postup ďalej!

Naši starší žiaci vyhrali aj druhý turnaj skupiny Stred v Topoľčanoch a obsadili v nej konečné 1.miesto

20.03.2023 14:50:00

Naši starší žiaci pokračujú vo víťaznej jazde a na druhom turnaji skupiny Stred v sobotu v Topoľčanoch vyhrali nad PVK Vrútky o šesť gólov a celkovo na ich konto pribudla tretia výhra. Následne zdolali domácu Piranu o deväť gólov a so štyroma výhrami jasne ovládli skupinu Stred a z 1.miesta postupujú ďalej!

PVK Vrútky vs KVP NOVÁKY 9:15 ( 1:4, 2:1, 3:3, 3:7 )

Góly: Beseda 5, Medera 3, Koricina a Velšic po 2, Šimkovič, Lutring a Balek po 1

Základ tretej našej výhry sme položili už v prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali 4:1, v druhej časti sme vyhrávali už 5:1, no súper dvoma gólmi korigoval na polčasový stav 5:3. Dokonca sa PVK podarilo v tretej časti hry vyrovnať na 5:5, ale naši chlapci zabrali a troma gólmi po sebe sa dostali do vedenia na 8:5. PVK sa podarilo gólom šesť sekúnd pred koncom tretej štvrtiny znížiť na 8:6. Záverečné dejstvo vyšlo našim chlapcom výborne a v ňom sa im podarilo zaťažiť konto súpera gólovo až 7x, pričom naša obrana inkasovala len tri razy a tak sme Vrútky porazili o šesť gólov 15:9.

Zostava KVP Nováky:

1 Brázda, 2 Debnár, 3 Šimkovič, 4 Medera, 5 Beseda, 6 Koricina, 7 Vajda, 8 Velšic, 9 Štálnik, 10 Gatial, 11 Lutring, 12 Balek, 13 Turk

Naši mladí vodní pólisti nezaváhali ani v poslednom svojom vystúpení v skupine Stred a topoľčiansku Piraňu porazili v zápase bohatom na góly 21:12. Celkovo majú na konte z dvoch turnajov štyri výhry a plný počet bodov. Prvú štvrtinu vyhrali 6:4 a polčas 13:6, gólovo to bolo bohaté aj v ďalšom priebehu. V druhom polčase sme sumárne pridali 8 gólov a inkasovali sme 6x a nakoniec sme vyhrali o 9 gólov 21:12.

KVP NOVÁKY vs PIRANA SC Topoľčany 21:12 ( 6:4, 3:2, 5:4, 3:2 )

Góly: Beseda a Koricina po 6, Medera 3, Balek 2, Šimkovič, Štálnik, Gatial a Lutring po 1