Starší žiaci KVP Nováky v Národnej lige v našom NCVP štyri razy víťazne. Raz s prehrou.

Celoslovenské úvodné kolo Národnej ligy sa hralo od piatka do nedele v našom bazéne.

07.05.2023 18:23:09

Starší žiaci KVP Nováky po prvom turnaji v Národnej lige a sumár ich vikendového vystúpenia!

Naši starší žiaci pod vedením trénerskej dvojice Peter Nižný a Michal Turk úspešne vstúpili do bojov na prvom turnaji v Národnej lige, ktorý sa hral od piatka do nedele v našom NCVP. Ich úvodným súperom bol KVP Komárno, s ktorým sme nemali väčšie problémy a súpera sme zdolali jasne o 12 gólov 15:3. Prvú štvrtinu sme vyhrali 3:1, v druhej sme pridali ďalších päť gólov a polčas sme vyhrali 8:1. Aj v druhom polčase nám hra chutila, Komárnu sme dali tri góly a v poslednej časti naši starší žiaci skórovali 4x. V ďalších zápasoch Slávia PU Prešov vyhrala nad Sláviou UK Bratislava 9:5 a PVK Vrútky porazil ŠK Hornets Košice 12:7.

KVP NOVÁKY vs KVP Komárno 15:3 ( 3:1, 5:0, 3:0, 4:2 )

Góly: Beseda a Koricina po 3, Nižný a Medera po 2, Vajda, Velšic, Lutring, Bálek a Blaho po 1

Zostava KVP Nováky:

1 Brázda, 2 Nižný, 3 Zaťovič, 4 Medera, 5 Beseda, 6 Koricina, 7 Vajda, 8 Velšic, 9 Štálnik, 10 Gatial, 11 Lutring, 12 Mendel, 13Turk, 14 Bálek, 15 Blaho

Aj v druhom zápase naši starší žiaci dali súperovi 15 gólov a na ich konto v piatok popoludní pribudla druhá výhra. Tentoraz si to odniesli košickí sršni, ktorých sme porazili hladko 15:4. Prvú štvrtinu sme vyhrali 5:0, polčas 7:3. V tretej časti hry naši mladí vodní pólisti pridali ŠK Hornets Košice poltucet a pred poslednou štvrtinou vyhrávali 13:4. Lutring a Medera sa prihlásili o strelecké slovo v poslednom dejstve a tak sme nakoniec vyhrali o 11 gólov. V ďalších piatkových popoludňajších stretnutiach PVK Vrútky porazil Slávia UK Bratislava 14:5 a Slávia PU Prešov porazila KVP Komárno 7:1

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 15:4 ( 5:0, 2:3, 6:1, 2:0 )

Góly: Nižný 4, Medera 3, Beseda, Koricina a Velšic po 2, Vajda a Lutring po 1

V našom treťom zápase sme v sobotu nastúpili proti Slávii UK Bratislava a po dvoch piatkových výhrach, v ktorých sme dosiahli po 15 gólov, sme tentoraz súperovi zo Slávie UK Bratislava dali 14 gólov, pričom sme inkasovali len dva razy. Prvú časť sme vyhrali hladko 5:0, polčas 8:1. V tretej štvrtine síce padlo len po góle na oboch stranách a pred záverom to bolo 9:2, ale v poslednej časti to naši starší žiaci vybalili poriadne a sériou piatich gólov po sebe dosiahli na výhru 14:2. V ďalšom zápase ŠK Hornets Košice porazil KVP Komárno 4:3 a PVK Vrútky zdolal Sláviu PU Prešov 13:6.

Slávia UK Bratislava vs KVP NOVÁKY 2:14 ( 0:5, 1:3, 1:1, 0:5 )

Góly: Nižný 6, Lutring a Blaho po 3, Medera a Vajda po 1

V predposlednom zápase úvodného turnaja Národnej ligy starších žiakov v NCVP vyhrali naši chlapci nad prešovskou Sláviou PU o osem gólov 14:6. Do súpera sme sa pustili s poriadnou chuťou a po prvej štvrtine sme vyhrávali neuveriteľným skóre 8:0. V druhej štvrtine sme ubrali nohu z plynu a súperovi sa podarilo dva razy skórovať a po prvom polčase to bolo 8:2. Po troch štvrtinách svietil na ukazovateli skóre stav 10:3 a v poslednom dejstve sme pridali štyri góly a tak sme tento duel vyhrali hladko. V ďalších stretnutiach Slávia UK Bratislava porazila ŠK Hornets Košice 8:4, PVK Vrútky porazil KVP Komárno 12:4.

KVP NOVÁKY vs Slávia PU Prešov 14:6 ( 8:0, 0:2, 2:1, 4:3 )

Góly: Beseda 5, Nižný 3, Velšic 2, Medera, Koricina, Gatial a Lutring po 1

V poslednom turnajovom zápase sme nastúpili proti PVK Vrútky a súperovi sme podľahli o šesť gólov 9:15. V prvej štvrtine sme ťahali za kratší koniec 2:6, po dvoch góloch Koricinu sme znížili na 4:6, do konca polčasu sme inkasovali ešte raz a prehrali sme ho 4:7. V tretej časti Vajda a Koricina znížili na rozdiel gólu na 6:7 ale PVK kontroval sériou troch gólov a po troch častiach to bolo 6:10. V poslednej štvrtine sme dostali ďalšie tri góly a už to bolo 6:13. Nižný, Koricina a Bálek upravili na 9:13 , posledné slovo mal súper a po dvoch góloch v závere sme nakoniec prehrali 9:15. V posledných zapasoch Slávia UK porazila KVP Komárno 9:5 a Slávia PU Prešov zdolala ŠK Hornets Košice 6:5.

PVK Vrútky vs KVP NOVÁKY 15:9 ( 6:2, 1:2, 3:2, 5:3 )

Góly: Koricina 4, Nižný 3, Vajda a Bálek po 1