Štartuje nová extraligová sezóna 2021/2022

Pred prvým kolom s trénerom KVP Nováky Petrom Nižným

14.10.2021 13:47:20

Na dvere nám klope pomaly ale isto nová extraligová sezóna mužov 2021/22 a tak sme spoločne plní očakávania, čo nám prinesie. Verme, že ju odohráme celú a bez problémov. Po zisku v poradí 14-teho Slovenského pohára nastúpime na náš úvodný zápas v novej sezóne v domácom bazéne v sobotu 16.októbra 2021 od 17,00 hod proti staronovému účastníkovi súťaže ŠK Olympia Košice, ktorý si účasť v tejto sezóne vybojoval zvládnutím dvoch barážových turnajov v Piešťanoch a v Košiciach. Ako sme pripravení na novú sezónu a čo od nej môžeme čakať? Aj na to sme sa opýtali nášho trénera Petra Nižného.

Na začiatok novej extraligovej sezóny sme sa naladili výborne a to ziskom 14-teho Slovenského pohára pre náš klub ? Teraz už nás čaká v sobotu prvý súper v našom bazéne a to ŠK Olympia Košice. Aká je nálada po úspešnom pohárovom vystúpení a pred začiatkom novej sezóny?

,, Samotná nálada je, myslím si, úplne normálna a všetci sa tešíme na úvodný zápas v našej Extralige v novej sezóne. Slovenský pohár je už minulosťou a boli sme veľmi šťastní ziskom jeho prvenstva, ale samotná Extraliga je podstatne náročnejšia súťaž. Začíname od nuly a bolo by skvelé začať domácim víťazstvom proti Olympii. Veľká škoda, že sa nezačalo skôr, ale nedá sa nič robiť. Pevne veríme, že sa nám tentoraz podarí túto súťaž aj dokončiť, lebo nehrať, má negatívny dopad pre samotný šport ako celok a samozrejme aj pre vývoj samotných športovcov a tým aj pre reprezentácie vo všetkých kategóriách. "

Ako sa zmenilo mužstvo v porovnaní s uplynulou sezónou a aké máte očakávania ?

,, Oproti vlaňajšku, keď sme stihli odohrať len dve kolá Extraligy sa mužstvo prakticky nezmenilo. Akurát, že všetci zostarli o jeden rok a dobiehajú zameškané. Uvidíme ešte v tomto týždni ako sa celé mužstvo vykryštalizuje oproti zloženiu v Slovenskom pohári, lebo sa začalo vysokoškolské štúdium a to je pre nás istou brzdou v tréningovom procese. Ale v podstate by sa nemalo nič zmeniť. Odohrať súťaž v podobnej forme ako SP a dostať sa čo najďalej, to by sme si priali."

Hovorí sa, že zápasy Slovenského pohára ako keby nastavili zrkadlo tomu, ako by to mohlo v Extralige vyzerať. Asi by sme sa nepohnevali, keby to vyzeralo na konci sezóny podobne ako na konci Slovenského pohára, že ?

,, Nenahnevali, ale predsa vieme, že Extraliga je dlhodobá súťaž a stať sa môže všeličo. Hlavne, nech každý hráč spraví všetko pre to, aby pomohol ostatným v mužstve, trebárs len svojím správnym prístupom v tréningovom procese, aby bol pre ostatných príkladom a vzorom. A tým porastie aj kvalita a možno na konci súťaže, práve pre tento detail sa budeme radovať, alebo prinajhoršom si povieme, že viac sa už robiť nedalo."

Akú očakávate, že bude mať Extraliga tento rok úroveň ? Každý rok to už pomaly býva zvykom, že je to len a výlučne o prvej akokeby už istej štvorke. Bude to aj tento rok takto ?

,, Nechám sa prekvapiť. Vyzerá to opäť na tú istú štvoricu, ale srdečne vítam aj nejaké prekvapenie. Bolo by to len pozitívom pre samotnú súťaž."

Je pred nami pravdepodobne účasť vo Svetovej vodnopólovej lige, takže asi aj ten kalendár sa bude isto meniť, že ? Pre hráčov Extraligy je to parádna šanca na to, aby sa trénerovi repre ukázali aj mimo našich bazénov. Že ?

,, Nejaké zmeny možno budú, len u nás je problémom aj to, že do reprezentácie chcem zapracovať aj hráčov v juniorskom veku a tam by sa musela presúvať aj táto súťaž a to by bol už problém. Preto tých zmien nebude veľa. Samotná Svetová liga je pre nás určite zaujímavá súťaž, ale škoda že sa nehrá turnajovo. Aspoň by sa odohralo viac ťažkých zápasov. Takto je to vždy len o jednom zápase doma, alebo vonku. Nevadí, buďme vďační aj za toto a celkom sa na to teším. Rád by som si vyskúšal viacero mladších hráčov, ale sú to oni, čo mi musia ukázať, že na to majú a hlavne, že chcú reprezentovať! "Späť na zoznam aktualít
Flashscore.sk: futbal - live výsledky a futbal livescore
Mesto Nováky
KIABA SPEDITION
Auto AKR Elektra
Národné centrum vodného póla Nováky
Digitech
Novaky.COM
BoGo bus s.r.o.
MERIDIANA
VOP Nováky