Suverénna jazda našich vodných pólistov za ziskom 15-teho Slovenského pohára!

Jednoznačnými víťazstvami za peknou trofejou

25.09.2023 10:18:04

Od piatka do nedele sa hral v nováckom NCVP a v Piešťanoch na kúpalisku Eva ďalší ročník Slovenského pohára vo vodnom póle mužov. V skupine A si zahrali domáci KVP Nováky, ŠK Hornets Košice a PVK Vrútky a v skupine B domáci KVP Kúpele, Slávia UK Bratislava, PIRANA SC Topoľčany a ŠKP Modrí Draci Košice. Skupinové boje v Novákoch ovládli jednoznačne zverenci trénera Petra Nižného, ktorí porazili oboch súperov suverénne a pomerne hladko, s PVK Vrútky vyhrali 17:6 a s ŠK Hornets Košice 14:2 a nasmerovali svoje kroky do nedeľného finále. V ňom si sily zmerali so Sláviou UK Bratislava, ktorá vyhrala piešťanskú skupinu B, keď porazila topoľčiansku Piranu 16:9, ŠKP Modrí Draci 16:7 a domáci KVP Kúpele Piešťany 15:10. V nedeľnom finále parádna jazda KVP Nováky pokračovala ďalej, domáci vodní pólisti sa do súpera pustili bez rešpektu a po prvom polčase vyhrávali hladko 9:0, prvý gól dala Slávia až v tretej štvrtine za stavu 11:0 pre KVP, ktorý nakoniec ovládol finálový zápas celkom jednoznačne o 13 gólov 18:5. ,,Dá sa povedať, že oproti minulej sezóne sa náš káder veľmi nezmenil a to je dobré. Slovenský pohár ukázal, že tak v Košiciach ako aj v Bratislave, majú problém s bazénmi a bojujú s podmienkami. Celý turnaj prebehol hladko v náš prospech a prvenstvo sme si zaslúžili," prezradil svoje prvotné dojmy pre denník Šport tréner víťazov Peter Nižný, ktorý na margo v poradí 15-teho titulu poznamenal: ,,Krásne číslo a dúfam, že bude len narastať. Hlavne, aby mužstvo ďalej napredovalo a všetci mali z vodného póla radosť." Spokojná bola po finálovej výhre aj legenda nášho vodného póla a kapitán KVP Juraj Zaťovič, ktorý nám po finále povedal: ,,Bolo to vo finále dosť jednoznačné. Súperovi chýbali nejakí kľúčoví hráči, my sme hrali koncentrovane ,takže na konci z toho bol veľmi pekný výsledok pre nás." V bráne už klasicky skvele zachytal Adam Šimkovič a spokojný nám prezradil: ,,Veľmi nás teší že sa nám opäť podarilo získať Slovenský pohár. Musím povedať, že sme sa zlepšovali každým zápasom až k samotnému finále, ktoré sme zvládli hladko, veď v tretej štvrtine sme vyhrávali už 11:0. Myslím si, že sme ukázali, že máme kvalitný tím a že máme v tejto sezóne šancu uspieť aj v európskej súťaži, ktorú hráme."

SKUPINA A:

PVK Vrútky vs KVP NOVÁKY 6:17 ( 2:5, 1:5, 1:4, 2:3 )

Góly: Dittmer 6, Vajda 3, Korenačka, Hrivnák a Mihál po 2, Kováčik a Tisaj po 1

KVP NOVÁKY  vs ŠK Hornets Košice 14:2 ( 4:2, 4:0, 4:0, 2:0 )
Góly: Dittmer a Tisaj po 3, Bielik, Kováčik a Mihál po 2, Štanga a Cagalinec po 1

Finále:

KVP NOVÁKY vs Slávia UK Bratislava 18:5 ( 4:0, 5:0, 4:1, 5:4 )

Góly: Iliaš a Tisaj po 4, Cagalinec 3, Fodor a Berlanský po 2, Zaťovič, Bielik a Mihál po 1