Úvodný turnaj v Národnej lige mladších žiakov je za nami

Od piatka do nedele sme v našom NCVP sledovali prvý turnaj v Národnej lige mladších žiakov

17.03.2024 12:12:54

Úvodným zápasom medzi KVP Nováky a PIRANA SC Topoľčany sa v piatok dopoludnia začal v našom NCVP prvý turnaj Národnej ligy mladších žiakov. Zverenci trénerskej dvojice Michal Malík a Marcel Gunda porazili PIRANU 5:1, keď päť našich gólov zaznamenalo päť strelcov. Prvú štvrtinu prehrali naši mladí vodní pólisti 0:1, ale po góle Púčika bol polčasový stav nerozhodný 1:1. Misky váh na našu stranu naklonil po troch častiach Kohút a vyhrávali sme 2:1. Záver nám vyšiel dokonale, strelecky sa presadili Vaňo, z pokutového hodu Mužík a 61 sekúnd pred koncom stretnutia dal celkovú podobu výsledku Fodor, ktorý upravil na konečných 5:1.

KVP NOVÁKY vs PIRANA SC Topoľčany 5:1 (0:1, 1:0, 1:0, 3:0)

Góly: Púčik, Fodor, Mužík, Kohút a Vaňo po 1

Zostava KVP Nováky:

1 Dudáš, 2 Púčik, 3 Fodor, 4 Mužík, 5 Šereš, 6 Čičmanec, 7 Medera, 8 Čaraj, 9 Čičmanec, 10 Kohút, 11 Debnár, 12 Vaňo, 14 Matejovič, 15 Chrappa

V druhom piatkovom zápase nastúpili naši mladší žiaci v tej istej zostave ako v prvom stretnutí proti prešovskej Slávii PU a prvú štvrtinu sme prehrali 1:4, keď náš jediný gól dal za stavu 0:3 Mužík. V druhej časti to už bolo 1:5, ale mladí hráči KVP sa nevzdali a zabojovali. Po góloch Mužíka a Čaraja znížili na polčasový stav 3:5. Tretia štvrtina vyšla zverencom trénerskej dvojice Malík a Gunda fantasticky. Po troch góloch po sebe a dvoch z presilovky, keď uspeli Mužík, Fodor a Šereš sme sa dostali do vedenia na 6:5, Slávia vyrovnala na 6:6, ale 108 sekúnd pred koncom z pokutového hodu Púčik upravil na 7:6. Zaujímavá zápletka pokračovala aj v poslednej časti hry, Vaňo dal náš ôsmy gól na 8:7, pokutový hod na 9:8 premenil Čaraj 84 sekúnd pred koncom duelu a 36 sekúnd pred záverom Vaňo pridal náš 10-ty presný zásah. O 15 sekúnd na to upravil náš súper na konečných 10:9.

KVP Nováky vs Slávia PU Prešov 10:9 ( 1:4, 2:1, 4:1, 3:3 )

Góly: Mužík 3, Čaraj a Vaňo po 2, Púčik, Fodor a Šereš po 1

V treťom sobotnom zápase v stretnutí dvoch tímov, ktoré mali na konte po dve výhry uspel XBS waterpolo Šamorín 7:4. Prvú časť vyhral náš súper 2:1, po druhej po góle Vaňa bol stav na ukazovateli skóre nerozhodný 2:2. Žiaľ, nevyšla nám tretia časť, v ktorej sme dostali tri góly a po troch štvrtinách to už bolo 5:2 pre XBS. Na začiatku poslednej švrtiny sme dostali šiesty gól - 6:2, našim strelcom sa podarilo uspieť dva razy a tak sme upravili konečné skóre na rozdiel troch gólov z nášho pohľadu 4:7.

XBS waterpolo Šamorín vs KVP Nováky 7:4 ( 2:1, 0:1, 3:0, 2:2 )

Góly: Vaňo 2, Púčik a Debnár po 1

Vo štvrtom zápase úvodného turnaja mladších žiakov v Národnej lige naši mladí vodní pólisti vyhrali nad košickými sršňami 14:8, keď odpor súpera definitívne zlomili v poslednej časti, ktorú vyhrali hladko 5:0. Strelecky sa darilo dvojici Mužík a Fodor, ktorá dala spolu 9 gólov.

KVP Nováky vs ŠK Hornets Košice 14:8 ( 3:1, 2:2, 5:5, 4:0 )

Góly: Mužík 5, Fodor 4, Čaraj a Vaňo po 2, Medera 1

V poslednom nedeľnom zápase sa nám nedarilo a proti ďalšiemu košickému súperovi sme ťahali za kratší koniec. Červenej Hviezde sme podľahli futbalovým výsledkom 1:2, keď náš jediný gól dal Mužík v prvej štvrtine, ktorú naši mladší žiaci vyhrali.

ČH Košice vs KVP Nováky 2:1 ( 0:1, 1:0, 1:0, 0:0 )

Gól: Mužík