V Extralige mužov dve víkendové výhry našich vodných pólistov proti obom košickým tímom v rozdielnych bazénoch

Po 90 dňovej prestávke si úradujúci majster KVP Nováky pripísal do tabuľky ďalšie cenné body a neohrozene kraľuje domácej súťaži

12.02.2024 16:15:10

V košickej nafukovačke na kúpalisku Červená hviezda odohrali naši vodní pólisti v sobotu na obed po 90 dňovej prestávke vyplnenej účasťou našej mužskej vodnopólovej reprezentácie na ME 2024 v Chorvátsku zápas 7.kola Extraligy mužov a aj po ňom naďalej platilo, že súťažou stále plávajú bez zaváhania. Pod vedením manažéra klubu Michala Gogolu, ktorý na lavičke zaskakoval za trénera Petra Nižného, ktorého trápila choroba, naši vodní pólisti vyhrali o 6 gólov 13:7, keď sa strelecky darilo Tisajovi, autorovi štyroch gólov, Štanga dal dva góly a ďalších sedem strelcov dalo po jednom presnom zásahu.

ŠK HORNETS KOŠICE vs KVP Nováky 7:13 ( 1:3, 2:4, 2:4, 2:2 )

Góly: Tisaj 4, Štanga 2, Zaťovič, Hrivnák, Stehlík, Berlanský, Iliaš, Kováčik, Mihál po 1

Priebeh zápasu:

1.štvrtina : 0:1, 0:2, 0:3, 1:3
2.štvrtina : 2:3, 3:3, 3:4, 3:5, 3:6, 3:7
3.štvrtina : 4:7, 4:8, 5:8, 5:9, 5:10, 5:11
4.štvrtina: 6:11, 6:12, 6:13, 7:13

Ani v nedeľu v zápase 8.kola Extraligy mužov sme neponechali nič na náhodu a porazili sme ďalšieho košického súpera ŠKP Modrí Draci. V stretnutí, ktoré sa hralo v Šamoríne sme jasne dominovali a ovládli ho výsledkom 15:11 a v tejto sezóne úradujúci majster zaknihoval v domácej súťaži siedmu výhru a má na konte plný počet 21 bodov. Proti Drakom sa strelecky zaskvela dvojica Zaťovič a Tisaj, ktorá dala spolu osem gólov, dvojica Berlanský a Mihál skórovala spolu 4x a ďalší traja strelci dali po jednom góle.

ŠKP Modrí Draci Košice vs KVP Klub vodného póla Nováky 11:15 ( 3:5, 2:3, 2:6, 4:1 )

Góly: Zaťovič a Tisaj po 4, Berlanský a Mihál po 2, Hrivnák, Dittmer a Štanga po 1

1.štvrtina: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 3:5
2.štvrtina: 3:6, 3:7, 4:7, 5:7, 5:8
3.štvrtina: 5:9, 5:10, 6:10, 6:14, 7:14
4.štvrtina: 10:14, 10:15, 11:15