V Extralige mužov pokračuje dominancia našich úradujúcich vodnopólových majstrov!

V sobotu sme dva razy v našom bazéne porazili košických sršňov a po šiestich odohratých zápasoch v novej sezóne máme na konte plný počet 12-tich bodov

13.03.2023 14:59:42

V sobotu dopoludnia bola v našom NCVP v Novákoch na programe dohrávka 1.kola Extraligy mužov. Našim súperom bol ŠK Hornets Košice. Čo je dôležité zdôrazniť, prvú štvrtinu vyhrali naši chlapci 4:1, keď po góloch Mihála a Berlanského viedli 2:0. Potom súper znížil presilovkovým gólom ale Iliaš a Stehlík v presilovke rozhodli, že po prvej časti to bude 4:1. V druhej časti skórovali zverenci Petra Nižného 4x, gólovo sa presadili dva razy Zaťovič (raz z 5ky) a pridali sa Štanga a Mihál a polčas sme vyhrali 8:1. V tretej osemminútovke využil presilovku na náš 9-ty gól Mihál a 10- ty dal Štanga. Súper do konca znížil po dvoch góloch na 10:3. Najbohatšia na góly bola posledná časť, v nej padlo 6 gólov. Hneď v úvode skóroval Ravinger a dal 11-ty gól nášho tímu, následne však košickí sršni uspeli 3x po sebe a znížili na 11:6, 83 sekúnd pred koncom pokutový hod premenil Beseda na 12:6, posledné slovo mal ŠK Hornets, ktorý korigoval výsledok na konečných 12:7.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 12:7 ( 4:1, 4:0, 2:2, 2:4 )

Góly: Mihál 3, Zaťovič a Štanga po 2, Ravinger, Stehlík, Berlanský, Beseda a Iliaš po 1

Zostava KVP NOVÁKY :

1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Vajda, 5 Stehlík, 6 Berlanský, 7 Beseda, 8 Iliaš, 9 Štanga, 10 Kováčik, 12 Mihál, 13 Türk

Sršňov sme v sobotu popoludní porazili aj v extraligovej odvete!

Po výhre v dohrávke 1.kola Extraligy mužov, ktorá sa hrala v sobotu dopoludnia v našom NCVP 12:7 zverenci trénera Petra Nižného porazili košických sršňov z ŠK Hornets Košice aj v zápase 7.kola, tentoraz 17:9.Zamiesené na šiestu extraligovú v sezóne sme mali už po po prvom polčase, ktorý sme vyhrali 10:3. Aj v tretej osemminútovke skórovali naši strelci 5x a po troch štvrtinách KVP vyhrával už 15:5. V poslednej časti padlo šesť gólov, podobne ako v predchádzajúcom zápase, súper ju vyhral 4:2 a nakoniec sme dominovali o osem gólov 17:9. Premiérový extraligový gól dal Lukáš Vajda.

ŠK Hornets Košice vs KVP NOVÁKY 9:17 ( 1:5, 2:5, 2:5, 4:2 )

Góly: Berlanský 4, Štanga a Kováčik po 3, Zaťovič a Mihál po 2, Ravinger, Vajda a Stehlík po 1