V piatok v extralige mužov hráme na Pasienkoch proti Slávii UK Bratislava

Piatkový narodeninový oslávenec a náš kapitán Juraj Zaťovič :,, Výhra nad Sláviou UK ako darček ? Nie zlé! "

21.10.2021 12:08:30

Vstup do novej sezóny 2021/22 v Extralige mužov vyšiel našim mužom výborne. S košickou Olympiou si poradili sedemgólovým rozdielom 16:9. V druhom kole mali voľno a tento piatok nastúpia v bazéne Slávie UK a v nedeľu v Piešťanoch proti domácemu KVP Kúpele. Naše zraky sa upierajú na piatkový večer do Bratislavy kde od 18.15 hod nastúpime proti dobre rozbehnutej bratislavskej Slávii UK. Tá v úvodných dvoch kolách privítala v domácom bazéne obidva košické tímy. Omladených Srňov porazila 13:8 a Modrých Drakov 11:7 a tak po prvých dvoch zápasoch sú zverenci trénera Dušana Holasa na čele so štyroma bodmi. Súboje Slávie UK Bratislava a KVP Nováky vzbudzujú na Slovensku veľký záujem a inak tomu nebude ani teraz. V poslednom vzájomnom stretnutí týchto dvoch mužstiev, ktoré sa konalo v septembri v NCVP v Novákoch a bol to skupinový zápas Slovenského pohára, KVP vyhral na ceste za ziskom 14.trofeje v Slovenskom pohári pohodlne 12:5, keď snahu súpera odrazil v druhom polčase. V Extralige sme však v posledných troch zápasoch so súperom ťahali za kratší koniec.

Len maximálna koncentrácia počas celých 32 minút môže priniesť našim hráčom úspech a to vie aj bývalý slovenský vodnopólový reprezentant a kapitán Juraj Zaťovič, ktorý práve v deň zápasu oslávi svoje 39.narodeniny. Ten bol po prvom zápase proti košickej Olympii spokojný s výhrou ale s hrou v obrane už menej:

,,Áno, s výhrou sme spokojní, ale od druhej štvrtiny sme boli v obrane málo dôrazní. Pokiaľ chceme pomýšľať na najvyššie méty, tak túto činnosť musíme podstatne zlepšiť.
Videli sme v prvej časti, že keď sme koncentrovaní, tak hráme v pohode a s prehľadom. Akonáhle sa prestaneme sústrediť a v hlave poľavíme, tak robíme zbytočné chyby, sme bez dôrazu a dostávame zbytočné góly. Súťaž je len na začiatku, najbližšie ideme do Bratislavy na Pasienky,
kde sa nám historicky nie veľmi darí. Napriek tomu tam ideme s odhodlaním pre víťazstvo.“
, prezradil Juraj.

A ako nadviazať na úspešný zápas v Slovenskom pohári ?

,, Jednoducho, pokračovať tam, kde sme prestali. Vieme čo môžeme od Slavie UK Bratislava očakávať, čo musíme robiť, respektíve, čoho sa vyvarovať. Je len na nás ako to zvládneme," je presvedčený zajtrajší narodeninový oslávenec.

A prečo sa Novákom historicky nedarí so Sláviou UK a v čom to je ?

,, Hm, ťažko povedať. Slávia UK Bratislava hrá vo svojom bazéne dobre a treba povedať, že sa nám vo všeobecnosti u nich ťažko vyhráva. To ale neznamená, že do zápasu nejdeme s cieľom vyhrať!“

Stretnutie na Pasienkoch v našom hlavnom meste sa hrá už zajtra od 18.15 hod a práve zajtra Juraj Zaťovič, ako sme už avizovali, oslávi svoje 39.narodeniny. Výhra ako darček by padla isto vhod a potom by snáď mohla byť aj malá oslava ?

,,Samozrejme, že by to bol ideálny darček, ale treba ho najprv vybojovať. Oslava? Hádam aj áno,“ usmieva sa lyšiacky bývalý skvelý slovenský vodnopólový reprezentant, jej kapitán a kapitán nášho tímu Juraj Zaťovič. Držíme palce, aby to v Bratislave vyšlo podľa predstáv zverencov trénera Petra Nižného!Späť na zoznam aktualít
Flashscore.sk: futbal - live výsledky a futbal livescore
Mesto Nováky
KIABA SPEDITION
Auto AKR Elektra
Národné centrum vodného póla Nováky
Digitech
Novaky.COM
MERIDIANA
BoGo bus s.r.o.