V prvom štvrťfinále LEN Challenger Cupu tesná výhra KVP Nováky nad SC Kreuzlingen

O našom víťazstve nad súperom zo Švajčiarska rozhodol 16 sekúnd pred koncom zápasu gólom v presilovke Tomáš Bielik

27.11.2023 16:00:51

Vyhrali sme gólom Tomáša Bielika v presilovke 16 sekúnd pred koncom stretnutia

Vodní pólisti KVP Nováky pôjdu do odvety štvrťfinále LEN Challenger Cupu len s jednogólovým náskokom. V sobotnom domácom súboji porazili zverenci trénera Petra Nižného švajčiarskeho majstra SC Kreuzlingen tesne 15:14, pričom po prvej časti svietil na ukazovateli remízový stav 2:2, no po polčase náš majster ťahal za kratší koniec 5:6. Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhom polčase, celkovo ich padlo 18. Tretiu časť hry vyhral KVP tenisovo 6:2, dostal sa po štyroch góloch po sebe do vedenia na 9:6, pred záverom viedol o tri góly 11:8. V posledných ôsmich minútach naši vodní pólisti vyhrávali 12:8 ale aj 13:9 a 14:10, no následne dal SC štyri góly po sebe a razom bol stav vyrovnaný 14:14. Víťazný gól nášho tímu dal v presilovej hre 16 sekúnd pred koncom zápasu Tomáš Bielik a tak sme súpera porazili 15:14. Odveta je na programe 9.decembra 2023 v bazéne súpera od 20,00 hod.

KVP NOVÁKY vs SC Kreuzlingen 15:14 ( 2:2, 3:4, 6:2, 4:6 )