V semifinálovej sérii vedie KVP Nováky nad ŠK Hornets Košice 2:0

Naši vodní pólisti sú jedno víťazstvo od postupu do finále v Extralige mužov

17.04.2023 09:34:12

Do úvodného semifinále vstúpili zverenci trénera Petra Nižného grandiózne a po dvoch góloch Bielika a po jednom od Ravingera a Mihála vyhrávali už v priebehu prvej osemminútovky 4:0 a 20 sekúnd pred koncom Bielik svojim tretím gólom rozhodol o tom, že po prvom polčase KVP viedol nad sršňami z Košíc 5:1.V druhom dejstve sme pridali ďalšie štyri presné zásahy, keď sa o slovo prihlásili Ravinger, Zaťovič,Kováčik a Tisaj a po prvom polčase sme vyhrávali hladko 9:1.V tretej časti padli len tri góly, Mihál a Zaťovič poslali našich hráčov do vedenia o desať gólov na 11:1, súperovi sa podarilo korigovať druhým gólom na 11:2 po troch štvrtinách. Posledná časť hry sa znova niesla v našej réžii, vyhrali sme ju 5:2, keď naše góly dali Štanga na 13:2, Iliaš a Bielik na 14 resp. 15:3 a tri sekundy pred koncom zápasu dal náš 16-ty gól Beseda.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 16:4 (5:1, 4:0, 2:1, 5:2 )

Góly: Bielik 4, Ravinger, Zaťovič a Mihál po 2, Beseda, Berlanský, Iliaš, Štanga, Kováčik a Tisaj po 1

Zostava KVP Nováky:

1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Beseda, 5 Stehlík, 6 Berlanský, 7 Iliaš, 8 Bielik, 9 Štanga, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Turk, 14 Dobiš, 15 Vajda

Priebeh zápasu: 4:0, 4:1, 5:1, 11:1, 11:2, 12:2, 13:2, 13:3, 15:3, 15:4, 16:4

Naši muži uspeli aj v druhom semifinálovom zápase v Extralige, ktorý sa hral po dohode oboch klubov znova v našom NCVP a aj v ňom sa nám podarilo uspieť. Vyhrali sme ho 11:4 a v sérii sme sa dostali do vedenia 2:0.

Po dvoch góloch Kováčika a po jednom presnom zásahu Tisaja zverenci trénera Petra Nižného vyhrávali po prvej časti nad košickými sršňami 3:0. V druhej štvrtine sa pridali do listiny strelcov Bielik, Stehlík a Mihál a už sme vyhrávali 6:0. Do konca prvého polčasu sa podarilo súperovi znížiť stav na 6:1. Dva góly Mihála a po jednom od Bielika a Iliaša znamenali naše vedenie 10:1, 50 sekúnd pred koncom ŠK Hornets upravil na 10:2. V poslednom dejstve sršni korigovali stav na 10:4, záverečné slovo si vzali naši majstri a sedem sekúnd pred koncom Beseda stanovil konečný stav na 11:4.

ŠK Hornets Košice vs KVP NOVÁKY 4:11 ( 0:3, 1:3, 1:4, 2:1 )

Góly: Mihál 3, Kováčik a Bielik po 2, Beseda, Stehlík, Iliaš a Tisaj po 1

1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Beseda, 5 Stehlík, 6 Berlanský, 7 Iliaš, 8 Bielik, 9 Štanga, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Turk, 14 Dobiš, 15 Korenačka