V šlágri 3.kola extraligy mužov výhra KVP Nováky v bazéne Slávie UK Bratislava!

Cenná výhra našich mužov v bazéne Slávie UK Bratislava a skvelý narodeninový darček pre nášho kapitána!

22.10.2021 21:49:53

Tretie kolo našej najvyššej vodnopólovej súťaže mužov - Extraligy otvoril už dnes večer na Pasienkoch v Bratislave šláger medzi domácou Sláviou UK a KVP Nováky.  A veru, bolo sa na čo pozerať od začiatku až do konca.

Ako prezradil v našom predzápasovom rozhovore dnešný narodeninový oslávenec Juraj Zaťovič, v bazéne Slávie UK Bratislava sa nám nie veľmi darí. O to viac to dnes zverenci trénera Petra Nižného chceli preklopiť na svoju stranu a nakoniec sa im to podarilo a ,, Dzindzo " dostal krásny darček k 39.narodeninám. Začali sme veľmi dobre aj keď sme na samotný zápas predsa len trochu meškali, ale po využitej presilovke práve dnešného oslávenca sme išli do vedenia 1:0. To navýšil Tisaj a už to bolo 2:0. Vylúčenie Janíčka sme ustáli, ale o minútku na to sme už inkasovali úvodný gól a súper znížil stav na 2:1. 51 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny po nevyužitej jednej presilovke na oboch stranách presne namieril Bielik a znova sme vyhrávali o dva góly 3:1. Tento stav sme však neudržali, pretože Slávia sa postarala o druhý presný zásah 23 sekúnd pred klaksónom a tak po prvej štvrtine vyhrávali naši vodní pólisti nad súperom tesne o gól 3:2. Druhá časť hry lepšie vyšla domácemu tímu, ktorý dal dva góly po sebe a otočil stav duelu na 4:3 vo svoj prospech. Následne presilovkovým gólom vyrovnal Kováčik na 4:4. Potom mali výhodu po jednej presilovke obidva tímy, ale z tohto mráčika nezapršalo. Necelé tri minúty pred koncom prvého polčasu skórovala domáca Slávia, ktorá následne dala dva góly po sebe, celkovo teda jeden presilovky, jeden z hry a jeden z pokutového hodu a tak po prvom polčase vyhrávala 7:4. V treťom dejstve navyše zverenci trénera Dušana Holasa využili výhodu presilovej hry a pridali ôsmy presný zásah - 8:4. Krátko na to sme mali dva razy výhodu presilovej hry, ale gól sme nedali. Podarilo sa nám to však niečo viac ako 5 minút pred koncom Bielikom, ktorý znížil na 8:5.Domáci reagovali deviatym gólom v našej sieti, ale potom sme si vzali strelecké slovo my a po góle Tisaja sme znižovali na 9:6. V posledných dvoch minútach sa znova Slávia prihlásila o slovo desiatym gólom na 10:6, na čo reagoval znova Tisaj našim siedmym gólom a dráma pokračovala ďalej. Chlapci zbrane nezložili, ba naopak. Zabojovali, zdvihli hlavy hore a dostali 73 sekúnd pred koncom tretej štvrtiny k dispozícii presilovku o dvoch hráčov. Po ôsmich sekundách Kováčik znížil na 10:8. 35 sekúnd pred koncom tretej štvrtiny sme dostali ďalšiu výhodu presilovej hry, tréner Peter Nižný si vzal oddychový čas, gól sme však nedali a 15 sekúnd pred záverom dokonca súper nepremenil pokutový hod a tu sa pravdepodobne zlomil aj celý zápas. Po troch štvrtinách Slávia vyhrávala o dva góly. V 53.sekunde poslednej časti hry nás potešil Kováčik gólom na 10:9! Potom sme ustáli presilovú hru domáceho mužstva a niečo viac ako 5 minút pred koncom zápasu si chladnú hlavu pri realizácii pokutového hodu zachoval Zaťovič a vyrovnal na 10:10. O 38 sekúnd dal náš 11-ty gól Kováčik a KVP sa dostal do vedenia 11:10! 104 sekúnd pred koncom šlágra piatkového večera bol vylúčený Zaťovič a 39 sekúnd pred koncom aj Tisaj, ale tesné víťazstvo o gól sme nakoniec ustáli a tak si domov berieme z bazéna Slávie UK Bratislava cenné dva body a po dvoch stretnutiach máme v novej sezóne v Extralige mužov na konte plný počet štyroch bodov.

Slávia UK Bratislava vs KVP NOVÁKY 10:11 ( 2:3, 5:1, 3:4, 0:3 )

Góly: Kováčik 4, Tisaj 3, Zaťovič a Bielik po 2

Priebeh zápasu: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:4, 8:4, 8:5, 9:5, 9:6, 10:6, 10:8, 10:11

Zostava KVP Nováky: 1 Turk, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Innocenti, 5 Kresťanko, 6 Bielik, 7 Janíček, 8 Berec, 9 Ondrčka, 10 Kováčik, 11 Berlanský, 12 Šimkovič, 13 Schönwalder