V spoločnej časti Zimných MSR vo vodnom póle starších žiakov zaslúžený triumf našich chlapcov

Naša U15-tka v domácom bazéne neponechala nič na náhodu a doma zostala cenná trofej a zlaté medaile

12.02.2024 15:56:03

Spoločnú časť Zimných MSR v našom NCVP sme v piatok podvečer odštartovali úvodným duelom proti tímu PVK Vrútky. Vstup do turnaja sa našim chlapcom vydaril naozaj fantasticky a pod vedením Michala Turka si schuti zahrali a zastrieľali a súperovi nadelili úctyhodných 21 gólov. Strelecky sa darilo dvojici Blaho-Vajda, ktorá dala spolu 10 gólov.

KVP Nováky vs PVK Vrútky 21:9 ( 7:2, 5:4, 5:1, 4:2 )

Góly: Beseda a Vajda po 5, Blaho, Štálnik po 3, Mužík 2, Debnár, Gatial a Šereš po 1

Aj v druhom zápase v sobotu dopoludnia naši starší žiaci zaznamenali vysoké víťazstvo, súpera z východu republiky deklasovali o 14 gólov 18:4, keď už po prvej časti viedli 5:0 a polčas vyhrali 9:1. Aj v druhom polčase pridali pekných 9 gólov a pripísali si ďalšiu výhru v spoločnej časti.

ČH Kosice vs KVP Nováky 4:18 ( 0:5, 1:4, 2:3, 1:6 )

Góly: Beseda 4, Medera a Velšic po 3, Blaho, Vajda a Mužík po 2, Debnár a Gatial po 1

V treťom turnajovom stretnutí si naši mladí vodní pólisti pripísali na svoje konto tretiu vysokú výhru. Podobne ako v predchádzajúcom zápase s ČH Košice, tak aj proti prešovskej Slávii PU skórovali 18x a duel jasne ovládli. Prvú švrtinu vyhrali hladko 7:1 a polčas 10:3. V treťom dejstve znova konto súpera zaťažili 7x a záver sa už len dohrával. Nakoniec sme zápas zvládli o 11 gólov.

Slávia PU Prešov vs KVP Nováky 7:18 ( 1:7, 2:3, 1:7, 3:1 )

Góly: Vajda 4, Beseda a Štálnik po 3, Medera a Velšic po 2, Blaho, Debnár, Mužík a Šiatinský po 1

V poslednom turnajovom zápase naši chlapci nastúpili sršňom z Košíc a v stretnutí, v ktorom padlo spolu 35 gólov vyhrali 23:12 a jasne ovládli celú súťaž.

KVP Nováky vs ŠK Hornets Košice 23:12 ( 6:1, 6:3, 5:5, 6:3 )

Góly: Beseda 6, Mužík 5, Medera 4, Velšic 3, Blaho 2, Vajda, Štálnik a Šiatinský po 1