Vodní pólisti Novák zdolali košický Hornets

V 8.kole nastúpili novácki vodní pólisti proti košickým „sršňom“, s ktorými odohrali v tejto sezóne dva vyrovnané zápasy.

18.03.2014 17:07:23 | aktualizované: 14.09.2014 11:38:08

NOVÁKY. V zápase Slovenského pohára boli úspešnejší Nováčania, ale v 3.kole základnej časti prehrali v košickom bazéne tesne 10:9.

PHARMA GROUP EXTRALIGA

8. kolo:

KVP Nováky – ČH Hornets Košice 10:5 (2:0, 3:0, 3:2, 2:3)

Góly: Jaroslav Stehlík 5 , Adam Furman, Andrej Ševc, Samuel Štanga, Maroš Tkáč a Patrik Tkáč po1

Z viacerých príčin nepricestovali do Novák hostia v najsilnejšom zložení. Tempo zápasu udávali od začiatku domáci hráči, ktorí prakticky rozhodli o svojom víťazstve už v prvej polovici duelu. Hostia sa dlho nevedeli presadiť cez domácu obranu dirigovanú brankárom Michalom Gogolom. Z množstva šancí, ktoré si domáci vypracovali dokázali premeniť päť, a tak bol stav po druhej štvrtine 5:0. Celý zápas prebiehal v réžii domácich, ktorí síce v tretej štvrtine dovolili hosťom znížiť, ale drámu nepripustili a bez väčších problémov zvíťazili. V útoku sa strelecky najviac darilo skúsenému Jaroslavovi Stehlíkovi, ktorý sa presadil až päťkrát.

Do konca základnej časti zostávajú ešte dve kolá. Najbližší zápas budú hrať novácki hráči opäť v domácom bazéne, tentokrát proti lídrovi tabuľky, bratislavskej Slávii. Zápas, ktorý sa mal pôvodne hrať 29.marca sa kvôli kolízii termínov preložil na piatok 21.marca. O deň neskôr odohrajú Nováčania posledný zápas základnej časti v bazéne Topoľčian.

Povedal po zápase:

Peter Tkáč, tréner KVP Nováky: „Teší ma, že sme porazili nášho tabuľkového suseda. Pozornou obranou sme si v prvej polovici duelu vytvorili náskok 5:0 . V tretej štvrtine sme prestriedali a viacerými chybami sme dovolili súperovi skorigovať skóre stretnutia. Počas celého zápasu sme však boli lepším mužstvom a zaslúžene sme zápas dotiahli do víťazného konca. Som rád ,že príležitosť v zápase dostali všetci naši hráči.“