KLUB VODNÉHO PÓLA NOVÁKY

Z nášho klubu odchádza jedna z opôr A - mužstva Juraj Zaťovič

Náš klub pred novou sezónou upúšťa výrazná opora, Mgr. Juraj Zaťovič. Poprosili sme ho o bližšie informácie pre priaznivcov vodného póla v Novákoch, ohľadom prestupu do zahraničného klubu.

1. Juraj, na verejnosť prenikla informácia,že po roku sa končí tvoje pôsobenie v Novákoch,je to pravda?

- Áno, je to pravda

2. Môžeš nám bližšie predstaviť klub a krajinu, kde budeš nadchádzajúcu sezónu pôsobiť?

- Jedná sa o grécky vodnopólový klub PAOK Thessaloniki. Klub skončil v minulej sezóne na 6.mieste v gréckej lige. Má ambíciu sa posunúť vyššie, tak verím, že sa nám to podarí. Grécke vodné pólo predstavuje svetovú špičku a teším sa na to, že si zahrám proti hráčom svetovej triedy.

3. Na koľko rokov znie kontrakt a kedy sa máš hlásiť v novom pôsobisku?

- Podpísal som na jednu sezónu a do Grécka odchádzam koncom augusta

4. Odchádzaš sám,alebo berieš so sebou celú rodinu??

- Beriem so sebou celú rodinu

5. Ako píšeš, odchádzate celá rodina, bude sa v novom klube angažovať aj tvoja manželka Michaela? Vieme, že sa zaoberá fyzioterapiou a ako budete riešiť školu syna Marka?

- Zatiaľ sme o zamestnaní pre manželku nepremýšľali. Čo sa týka Marka, bude študovať individuálne s tým, že by sme ho chceli dať do anglickej školy v Thessalonikách.

6. Po odchode Maroša Tkáča do Rijeky a teraz tvojom,ako vidíš šance KVP Nováky v sezóne 2016/2017,po odchode 2 výrazných opôr?

- Po odchode nás dvoch sa KVP oslabí, ale na druhej strane, je to príležitosť pre mladších hráčov zbierať skúsenosti. V Novákoch je práca s mládežou a chod klubu na výbornej úrovni, čo ukazujú výsledky v posledných rokov a verím, že to tak aj bude pokračovať. V budúcnosti sa chcem do Novák vrátiť a opäť pomôcť naším chalanom.

Ďakujeme Jurajovi za rozhovor a prajeme mu a celej jeho rodine hlavne pevné zdravie a jemu samému veľa športových úspechov v Grécku.

Generálny partner

Mediálni partneri

Marketingový partner