KLUB VODNÉHO PÓLA NOVÁKY

Zimné majstrovstvá pre našich juniorov

KVP Nováky vyhrali Zimné majstrovstvá juniorov v Košiciach.

Aj napriek remíze 9:9 s druhým, ČH Hornets, sa naši juniori stali víťazmi Zimných majstrovstiev. V úlohe hlavného trénera KVP Nováky sa predstavil Michal Gogola a so svojimi zverencami splnil cieľ výpravy a chlapci si odnášajú domov zlaté medaile.

Michala sme sa opýtali ako si vychutnáva trénerskú pozíciu a čo hovorí na jednotlivé zápasy a priebeh turnaja.

Moja trénerská epizódka na zimných majstrovstvách v Košiciach bola výsledkom toho, že hlavný tréner tejto kategórie Peter Tkáč, ako aj jeho asistent Peter Nižný boli pracovne vyťažení, tak som sa stal hlavným trénerom na víkend spolu s asistentom Robom Martanovičom :-) Celý turnaj sme od začiatku brali ako dobrý tréning pre hráčov, ktorí sú už pevnou súčasťou A teamu KVP Nováky. Ukázalo sa, že jediný súper, ktorý nás donútil siahnuť až na dno fyzických, ako aj psychických síl, bol domáci ČH Hornets Košice. Ako trénera a zároveň manažéra klubu ma najviac zaujímala výkonnosť hráčov a to, ako dokážu, respektíve nedokážu riešiť herné situácie v únave a pod tlakom. To že sme zimné majstrovstvá SR vyhrali nás samozrejme teší, ale to nebol prvoradý cieľ pre nás, ako som už uviedol vyššie. Na druhej strane si treba uvedomiť, že naši hráči už dnes majú kvalitu a výkonnosť na to, aby sme mohli povedať, že všetko iné ako prvenstvo by bolo brané ako neúspech. Hodnotiť jednotlivých hráčov nebudem, keďže hrali ako kolektív, čo bolo ich plus. Vyzdvihol by som predsa 14. ročného Jakuba Oršulu, ktorý aj napriek tomu, že je rok narodenia 2001, podával kvalitné výkony. Najlepší strelec teamu bol Adam Furman

Vyspovedal som aj jedného z najskúsenejších článkov v tíme a oporu v obrane Andreja Ševca.

Aj napriek tomu, že sme turnaj neodohrali úplne podľa predstáv, som veľmi rád a teším sa, že sme Zimné majstrovstvá nakoniec vyhrali. V prvom zápase s Košickými drakmi sa mi nehralo moc dobre možno aj preto, že sme skoro ráno cestovali no v ďalších zápasoch sa mi už hralo oveľa lepšie, darilo sa mi hlavne v obrane. V poslednom "finálovom" zápase sme sa s ČH Hornets doťahovali. Obidva tímy ukázali, že aj napriek nepriaznivému stavu chceme vyhrať a dávame do zápasu všetko. Na začiatku štvrtej štvrtiny sme prehrávali o dva góly a chceli sme to pravdaže otočiť. To sa nám nepodarilo. Neskôr s dobrou obranou a premenením šancí v útoku sa nám podarilo aspoň vyrovnať. Chcem pochváliť všetkých chalanov za super výkon a hlavne za tú štvrtú štvrtinu, na ktorej začiatku sme si povedali, že teraz dáme do toho všetko a vyšlo to. Hneď po zápase sme nevedeli či máme lepšie skóre alebo nie, tak sme sa zo začiatku ani neradovali. No potom nám Robo Martanovič doniesol radostnú správu že sme nakoniec majstri Zimných majstrovstiev.

Pár slov po turnaji nám povedal aj najlepší strelec turnaja Adam Furman.

Na tomto turnaji sme sa od začiatku koncentrovali hlavne na zápas s Košicami, lebo sme vedeli, že budeme hrať s nimi vyrovnanú partiu. Nemôžem povedať, že sa mi nedarilo, pretože som dal veľa gólov. Padalo mi to tam a ja som bol veľmi rád že môžem mojimi gólmi pomôcť celému tímu k víťazstvu. S ČH Hornets to bol vyrovnaný zápas v ktorom rozhodovali maličkosti. Raz sme vyhrávali my, potom zase Košice a nakoniec z toho bola remíza, ktorá nám aj tak stačila na titul. Sme šťastní že titul je zase v Novákoch.

Všetky výsledky nájdete tu: http://www.kvpnovaky.sk/juniori/vysledky/

Fotogaléria: http://www.kvpnovaky.sk/fotogaleria/7_zimne-majstrovstva-juniorov-2015/

Generálny partner

Mediálni partneri

Marketingový partner